Tee reduktuese prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Tee reduktuese prej çeliku inox
Tee reduktuese prej çeliku inox

Tee reduktuese prej çeliku inox

Pajisjet e tubave prej çeliku inox, të njohura gjithashtu si pajisje çeliku inox, pajisje tubash prej çeliku inox, i referohen tre tubave ose tubave të lidhur së bashku në 90 gradë. Është një montim tubash që përdoret për të lidhur tre tuba me njëri-tjetrin në 90°, i cili nga ana duket si shkronja "T" dhe njihet edhe si "T-shirt".

Shkalla e çelikut
304
Masat
DN40-DN300
Trashësi muri
Sch40
Max Work Press
4.4Mpa
Shtypi i vlerësuar i punës
2.1Mpa
Tipi
tee reduktuese me brazda
Moq
1 Ton
Term Price
FOB, CIF, CFR, FCA, EXW
Shërbimet

Tee reduktuese prej çeliku inox

Pajisjet e tubave prej çeliku të pandryshkshëm, të njohura gjithashtu si maja prej çeliku inox, tub çeliku inox pajisje, i referohet tre tubave ose tubave të lidhur së bashku në 90 gradë. Është një montim tubash që përdoret për të lidhur tre tuba me njëri-tjetrin në 90°, i cili duket si shkronja "T" nga ana dhe njihet edhe si "T-shirt".

Parametrat e montimit të tubave të çelikut inox

Shkalla e çelikut 304
Masat DN40-DN300
Trashësi muri Sch40
Max Work Press 4.4Mpa
Shtypi i vlerësuar i punës 2.1Mpa
Tipi tee reduktuese me brazda
Moq 1 Ton
Term Price FOB, CIF, CFR, FCA, EXW
Paketim kuti druri, ose paketë e eksportit të detajuar
Ofrimit brenda 15 ditëve pas marrjes së depozitës
Pagesa T/T 30% paraprakisht, bilanci para dërgesës
Aplikacion Teat me brazda prej çeliku inox përdoren gjerësisht në tubacione, ujë të pijshëm, ujë ftohës, ujë shiu etj.

Karakteristikat e produkteve

Montimi i tubave prej çeliku inox është një element shumë i zakonshëm i lidhjes së tubit, ka shumë përparësi, përdoret gjerësisht në fusha të ndryshme industriale dhe civile.

Rezistenca ndaj korrozionit: Pajisjet e tubave me tre drejtime të bëra nga materiali inox kanë rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe mund t'i rezistojnë erozionit mjedisor si ajri, uji dhe substancat kimike.

Fortësi e lartë: me forcë të lartë mekanike, e përshtatshme për mjedis me presion të lartë dhe temperaturë të lartë.

Performanca sanitare: çelik inox është një jo-toksik, pa shije, nuk do të lëshojë substanca të dëmshme të materialit, nuk do të shkaktojë ndotje në transportin e lëngjeve, përdoret gjerësisht në ushqim, kimike dhe fusha të tjera.

Rezistencë ndaj temperaturës së lartë: funksionim i qëndrueshëm në mjedis me temperaturë të lartë, jo i lehtë për t'u denatyruar.

Instalim i lehtë: Procesi i instalimit është relativisht i thjeshtë dhe mund të lidhet lehtësisht me elementë të tjerë të tubit.

Karakteristikat e montimit të tubave të çelikut inox

Procesi i prodhimit të produktit

Procesi i prodhimit të pajisjeve të tubave prej çeliku inox është si më poshtë: përgatitja e materialit, falsifikimi ose nxjerrja e ftohtë, trajtimi termik, përpunimi i formimit, saldimi, trajtimi i sipërfaqes, testimi dhe kontrolli i cilësisë, paketimi dhe shpërndarja.

Procesi i prodhimit të montimit të tubave të çelikut inox

Gama e aplikimit të produkteve për pajisjet e tubave të çelik inox

Materialet e ndërtimit dhe të ndërtimit: Përdoren për tubacionet e furnizimit me ujë, sistemet HVAC, dekorimin e brendshëm dhe të jashtëm, etj., për të siguruar lidhje të qëndrueshme të tubacioneve dhe transport të lëngjeve.

Industria e naftës dhe gazit: Përdoret për të lidhur dhe degëzuar tubacionet për të lehtësuar kontrollin, shpërndarjen dhe transportin e lëngjeve

Industria kimike: Përdoret në transportin kimik dhe proceset e trajtimit.

Industria e ushqimit dhe pijeve: Sistemet e tubacioneve të përdorura në përpunimin, ruajtjen dhe transportin e ushqimit.

Industritë farmaceutike dhe bioteknologjike: Përdoren në proceset farmaceutike, mjedise të pastra të dhomave dhe bioreaktorë me nivele të larta të higjienës dhe rezistencës ndaj korrozionit.

Sistemet e tubacioneve industriale: përdoren për devijimin, bashkimin, lidhjen dhe kontrollin e lëngjeve në tuba për të siguruar rrjedhën dhe shpërndarjen e lëngjeve në sistem.

Industria e energjisë: Përdoret për të transportuar dhe shpërndarë karburant, ftohës dhe mjete të tjera.

Aplikim për montimin e tubave të çelik inox

Kushtet e tregut dhe konkurrencës

Industri të ndryshme kanë kërkesa të ndryshme për çelik inox, dhe mjedisi i saj i tregut është gjithashtu i ndryshëm. Në industrinë e naftës, kimike dhe industri të tjera, për shkak të nevojës për të punuar në presion të lartë, temperaturë të lartë, mjedis gërryes, prandaj, pajisjet e tubave prej çeliku inox janë në kërkesë të madhe. Me përshpejtimin e procesit të industrializimit të Kinës dhe rritjen e disa industrive të tjera në zhvillim, kërkesa për tubacione TEE do të vazhdojë të rritet.

Nëse ndërmarrjet duan të ruajnë avantazhet e tyre konkurruese, ato duhet të përmirësojnë konkurrencën e tyre nga aspektet e inovacionit teknologjik, menaxhimit të cilësisë dhe shërbimit ndaj klientit.

Tregu i montimit të tubave të çelik inox

Pse të zgjidhni montazhet e çelikut inox

Industria e naftës dhe gazit: Rezistenca ndaj korrozionit të çelikut të pandryshkshëm e bën atë të përshtatshëm për trajtimin e naftës, gazit dhe lëngjeve të tjera gërryese dhe ato janë kritike për lidhjen e komponentëve të ndryshëm si pompat, valvulat dhe enët nën presion.

Industria kimike: Rezistenca kimike e çelikut inox siguron transportin e sigurt dhe të besueshëm të lëngjeve të ndryshme, duke përfshirë acidet, tretësit dhe materialet gërryese. Ai luan një rol jetik në lidhjen e tubacioneve që transportojnë kimikate rezistente ndaj korrozionit.

Industria e ushqimit dhe pijeve: Çelik inox ka një gamë të gjerë aplikimesh në industrinë e ushqimit dhe pijeve për shkak të vetive higjienike dhe rezistencës ndaj korrozionit. Këto pajisje përdoren zakonisht në fabrikat e përpunimit, kantinat e verës, fabrikat e qumështit dhe objektet e prodhimit të ushqimit.

Industria farmaceutike: Për shkak të vetive higjienike të çelikut inox, ato përdoren në prodhimin, ruajtjen dhe shpërndarjen e produkteve farmaceutike, duke përfshirë lëngjet, gazrat dhe lëngjet sterile.

Industria e trajtimit të ujit: Rezistenca e çelikut inox ndaj korrozionit i bën ato të përdoren gjerësisht për të lidhur tubacionet që transportojnë ujë të trajtuar, kimikate dhe ujëra të zeza.

Industria e prodhimit të energjisë: Rezistenca ndaj temperaturës së lartë dhe presionit të lartë të çelikut inox e bën atë të përshtatshëm për përcjelljen e avullit, kondensatës dhe lëngjeve të tjera të nevojshme për prodhimin e energjisë.

Montimi i tubit të çelik inox1

Kompania Hyrje

E themeluar në vitin 2008, GNEE Group është një ndërmarrje profesionale e angazhuar në tregtimin e importit dhe eksportit të produkteve të inoksit. Kompania është e përkushtuar të ofrojë lëndë të para çeliku inox me cilësi të lartë dhe zgjidhje për klientët në mbarë botën.

Grupi GNEE është një lider në këtë industri dhe, me përvojën e tij të pasur në prodhim, ka bashkëpunim të mirë me shumë prodhues në mbarë botën. Produktet tona kanë një sërë specifikimesh të fletës inox, shufra teli, tub çeliku, profile, pajisje tubash etj. Qoftë në industrinë e ndërtimit, automobilave, detare, petrokimike, ushqimore dhe industri të tjera, ne mund të plotësojmë nevojat tuaja për çelik.

Kompania e tubave prej çeliku inox

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.