Pllakë me model çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Pllakë me model çeliku inox
Pllakë me model çeliku inox

Pllakë me model çeliku inox

Pllaka me model çeliku inox është një material shumë tërheqës dhe fleksibël që duket mirë dhe funksionon jashtëzakonisht mirë. Mund të përdoret në dysheme, shkallë, mbulesë muri, spërkatje, pajisje dyqanesh, kabina, ashensorë, ndërtesa, etj. Kjo sepse dizajni i ngritur në të përfshin funksionin kundër rrëshqitjes dhe tërheqjen estetike për t'i shtuar një stil shtesë projekteve tuaja. Për më tepër, është i qëndrueshëm, rezistent ndaj korrozionit dhe i lehtë për t'u instaluar. Në Gnee Group, ne tani disponojmë pllaka të bollshme me model inox të disponueshme në dizajne, specifikime dhe nota të ndryshme si 304, 304L, 316, 316L dhe 321. Mirë se vini të na kontaktoni për më shumë detaje!

Shërbimet

Pllaka me model çeliku inox është një material shumë tërheqës dhe fleksibël që duket mirë dhe funksionon jashtëzakonisht mirë. Mund të përdoret në dysheme, shkallë, mbulim muri, spërkatje, pajisje dyqanesh, kabina, ashensorë, ndërtesa, etj. Kjo për shkak se dizajni i ngritur përfshin një funksion kundër rrëshqitjes dhe tërheqje estetike për t'i shtuar një stil shtesë projekteve tuaja. Për më tepër, është i qëndrueshëm, rezistent ndaj korrozionit dhe i lehtë për t'u instaluar. Në Gnee Group, ne tani rezervojmë pllaka të bollshme me model inox të disponueshme në dizajne, specifikime dhe klasa të ndryshme të njohura si 304, 304L, 316, 316L dhe 321. Mirë se vini të na kontaktoni për më shumë detaje!

Pllaka me model çeliku të ndryshkur

Një hyrje e përgjithshme në produkt

Siç nënkupton edhe emri i saj, pllaka me model çeliku inox është një lloj metali që krijon modele në a pllakë inox në njërën ose të dyja anët për të përmirësuar performancën kundër rrëshqitjes. Modelet me thellësi do të ndihmojnë në fshehjen e konsumit të përgjithshëm dhe njollave dhe në rritjen e fërkimit. Prandaj, mund të përdoret në një sërë situatash ku kërkohet një sipërfaqe e fortë, me mirëmbajtje të ulët dhe jetëgjatë. Përveç kësaj, mund të ofrojë gjithashtu rezistencë të mirë ndaj gërvishtjeve, rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe një pamje të bukur.

Specifikimet e pllakave prej çeliku inox me model

standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS
Klasë 301, 304, 316, 321, etj
Trashësia 0.3 mm - 12 mm
Gjerësi 500 mm - 1500 mm ose sipas kërkesës
Gjatësi 500 mm - 2000 mm ose sipas kërkesës
Tolerancë ± 1%
Modelet e modeleve në formë T-je, fasule e rrumbullakët, thjerrëza, diamanti, shiriti, kokrra orizi etj.
Fund i mbuluar me brymë, mat, pasqyrë
Paketim PVC + i papërshkueshëm nga uji ose letër + paketë druri

Procesi i prodhimit në fabrikën tonë

Teknologjia e prodhimit të pllakave me model inox është relativisht e pakomplikuar dhe me kosto efektive. Në fabrikën e Gnee, sipas procesit të saj të prodhimit, në përgjithësi ndahet në dy lloje: reliev dhe stampim.

1. Relievit

Prodhohet duke rrotulluar a pllakë inox drejt e në kallëp për të formuar dizajne në sipërfaqe. Ajo do të kalojë nëpër hapat e mëposhtëm:

Pllakë çeliku inox - pjekja dhe turshi - ngulitje - rregullim - përmasa - prerje tërthore - ekzaminim - pllakë me model çeliku inoks

Me një gamë trashësie 3-6mm, njëra anë e këtij lloji është e ngritur dhe tjetra është e sheshtë. Kjo anë e lëmuar mund të jetë e favorshme për fiksimin e sigurt të vidave ose ngjitësit. Prandaj, përdoret më shpesh si material strukturor, i përdorur në ndërtim, makineri, automobila, prodhim dhe raste të tjera që kërkojnë forcë.

2. Vulosje

Ky lloj fletë modeli zakonisht stampohet mekanikisht në pllaka çeliku inox të mbështjellë të nxehtë ose të ftohtë në të dy anët. Pra, ka modele konkave në njërën anë dhe modele konvekse nga ana tjetër, gjë që aplikohet më shumë në projektet e dekorimit civil.

Pjatë me model inox

Përfitimet që mund të shijoni

Pllaka e modelit prej çeliku inox ka shumë karakteristika të mira që mund të plotësojnë kërkesat e projekteve të ndryshme. Për shembull:

1. Rezistencë e shkëlqyer ndaj korrozionit

Duke përdorur pllakën e çelikut të pandryshkshëm si nënshtresë, mund të sigurojë performancë të fortë kundër korrozionit. Gjithashtu, mund të jetë i ngjyrosur ose i veshur me PVC për të siguruar një shtresë shtesë mbrojtëse për të zgjatur jetën e tij të shërbimit.

2. Performancë superiore kundër rrëshqitjes

Këto modele, së pari, jo vetëm që forcojnë pllakën, por gjithashtu rrisin fërkimin, duke parandaluar rrëshqitjen. Së dyti, njollat, gjurmët e gishtërinjve dhe veshja e përgjithshme mund të fshihen mirë. Klientët mund të zgjedhin modele, madhësi dhe përfundime të ndryshme kur blejnë pllaka me model çelik inox në fabrikën tonë.

3. Formueshmëri e mirë

Pllaka ka performancë të mirë përpunimi, e aftë për t'u prerë, shpuar, formuar dhe salduar për të përmbushur nevojat e projekteve specifike të klientëve.

4. Pamja e bukur

Ai paraqet një pamje unike dhe moderne për shkak të modeleve të modeluara që mund të shtojnë një prekje të sofistikimit dhe efekt 3D në çdo projekt.

5. Shkathtësia

Mund të përdoret si për qëllime funksionale ashtu edhe për qëllime dekorative. Në Gnee Steel, ne furnizojmë 301 pllaka me model çeliku inox, 304 pllaka me model çeliku inox, Pllaka me model çelik inox 316, dhe 321 pllaka me model çeliku inox për të kënaqur kërkesat e projektit tuaj të larmishëm.

Përfundime tërheqëse

Aplikimet Mund të përdoret

Këto lloj fletësh çeliku inox me model janë me interes të madh për një numër të madh klientësh nga fusha të ndryshme. Këtu rendisim disa shembuj për referencën tuaj.

1. Ndërtimi: fabrika, dysheme, mbulim/veshje muri, kolona, ​​panele, konstruksione çeliku, balustrada, ndërtim anijesh, fasada, mbulim, Etj

2. Industria: inxhinieri mekanike, komponentët e makinerive, pajisjet e ekranit, frigoriferët komercialë, etj.

3. Transporti: vendkalime, garazhe, rampa, pjesë automobilash, ambiente të brendshme kamionësh, shkallë, ndarje treni, etj.

4. Përdorime publike: ashensorët dhe ashensorët, skulpturat, mobiljet, dekorimet, objektet e rrugëve, tavolinat dhe spërkatësit në kuzhina dhe banja, pajisje shtëpiake, rezervuarë uji, dollapë, etj.

Mbrojtja e murit

Blini pjatën më të mirë me model çeliku inox nga Gnee Group

Gnee Steel është një furnizues profesional i zgjidhjeve me një ndalesë për produktet prej çeliku inox në Kinë. Ne kemi një fabrikë të vendosur në Anyang City, Provinca Henan, me një kapacitet vjetor eksporti prej më shumë se 80000 tonë metrikë. Për më tepër, ne kemi më shumë se 100 shitje të lartë për t'ju dhënë zgjidhjen më të mirë dhe udhëzimet teknike. Së treti, të gjitha produktet tona prej çeliku inox ofrohen me çmime të përballueshme, gjatësi të prera dhe dizajne me porosi për të përfituar klientët. Më në fund, ne jemi 24*7 orë në internet, përshëndetje për të dërguar një kërkesë për të mësuar më shumë detaje tani!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.