Pllakë e valëzuar prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Pllakë e valëzuar prej çeliku inox
Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox, e njohur gjithashtu si pllakë e profilizuar prej çeliku inox, është një fletë metalike që mbështillet dhe përkulet në të ftohtë në profile të ndryshme të valëzuara në pllaka çeliku inox. Ka veçoritë e rezistencës së mirë ndaj korrozionit, qëndrueshmërisë së madhe, dizajnit unik, përballueshmërisë fleksibël, peshës së lehtë, instalimit të shpejtë dhe mirëmbajtjes së lehtë. Prandaj, përdoret gjerësisht në ndërtim, tregti, banim, makineri, kimi, transport, bujqësi, etj. Për më shumë informacion ose për porosi, kontaktoni menjëherë Gnee Stainless Steel Supply.

Shërbimet

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox, e njohur gjithashtu si pllakë e profilizuar prej çeliku inox, është një fletë metalike që mbështillet dhe përkulet në të ftohtë në profile të ndryshme të valëzuara në pllaka çeliku inox. Ka veçoritë e rezistencës së mirë ndaj korrozionit, qëndrueshmërisë së madhe, dizajnit unik, përballueshmërisë fleksibël, peshës së lehtë, instalimit të shpejtë dhe mirëmbajtjes së lehtë. Prandaj, përdoret gjerësisht në ndërtim, tregti, banim, makineri, kimi, transport, bujqësi etj. Për më shumë informacion ose porosi kontaktoni Furnizimi me çelik inox Gnee menjëherë.

Fletë çati të valëzuara inox

Specifikimet e pllakave prej çeliku të valëzuar

material pllakë inox/spiral inox
Klasë 304, 310, 316, 321, 410, 420
standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
Trashësia 0.2 - 12 mm
Gjerësi 600 – 1500 mm (përshtatje e mbështetjes)
Gjatësi 800 – 2000 mm (përshtatje e mbështetjes)
Tolerancë ± 1%
Fund i krehur, i veshur me ngjyra, i rërë, i lëmuar, etj
Paketim PVC + i papërshkueshëm nga uji ose letër + paketë druri

Modele të ndryshme të pllakës së çatisë së valëzuar inox

Gnee Steel ofron dizajne të ndryshme të fletëve të çatisë së valëzuar inox, duke përfshirë dizajnin trapezoid, dizajnin me onde, dizajnin e pllakave, dizajnin e lakuar, pllakat e kreshtës, etj. Përveç pamjeve të ndryshme të tyre, ato janë gjithashtu të ndryshme në aplikimet e tyre. Këtu mund të hedhim një vështrim të thjeshtë.

1. Pllakë çatie e lakuar e valëzuar inox

Rrudhja e lakuar është projektuar duke përdorur fletë çeliku inox dhe ofrohet në madhësi, dimensione, trashësi dhe dizajne të ndryshme. Këto fletë çatie kanë një shumëllojshmëri përdorimi në një strukturë ndërtimi me një hapësirë ​​të madhe hapësire. Për shkak të instalimit të lehtë dhe të shpejtë, ato prodhohen saktësisht siç kërkohet nga klientët dhe vlerësohen gjerësisht si krijimtari e përsosur arkitekturore.

2. Pllakë çati e valëzuar e pandryshkshme

Rrudëzimi i valëzuar përdoret gjerësisht si mbulim ose panele muri të ndërtesave industriale dhe civile, magazina, ndërtime speciale etj. Gjerësia më e njohur e këtij lloji është 780mm, 836mm, 852mm dhe 820mm. Në Gnee Steel, ne gjithashtu mund të personalizojmë madhësinë, gjatësinë dhe gjerësinë e fletëve të çatisë së valëzuar inox me onde sipas nevojave tuaja!

Pllaka të ndryshme të valëzuara inox

3. Pllakë çati e valëzuar inox trapezoidale

Rrudëzimi trapezoid i përket pjesëve të mëdha strukturore të çarçafëve të valëzuar inox falë kapacitetit të tyre të lartë mbajtës. Fluturimi me hark mundëson kapërcimin e hapësirave deri në 20 m pa pasur nevojë të përdorni mbështetëse falë efektit mbajtës të harqeve. Çatitë trapezoidale kanë karakteristika të shkëlqyera të shtypjes së zërit. Janë testuar vlerësimet e reduktimit të zërit deri në 53dB për profilet trapezoide. Megjithë peshën e tyre të ulët, fletët trapezoidale janë shumë të qëndrueshme. Efekti degradues i erës dhe efektet atmosferike si shiu acid kanë rezultuar të paaftë për t'i dëmtuar ato.

4. Pllakë mbulimi të valëzuar inox

Pllakat e çatisë së valëzuar inox kombinojnë stilin tërheqës të pllakave tradicionale me natyrën e lehtë të çelikut inox. Është një material ideal për shumë aplikime për çati, të tilla si kasolle kopshtesh, garazhe, shtëpi verore, punëtori etj. Në të kaluarën, do t'ju nevojiteshin dhjetëra pllaka individuale për të ndërtuar një çati. I gjithë procesi ishte i gjatë dhe i kushtueshëm, ndonjëherë mund të rrezikojë edhe sigurinë e njerëzve që kaluan nëpër kantiere. Megjithatë, tani me këtë material shumë të qëndrueshëm dhe të lehtë për t'u përshtatur, shpejtësia e instalimit është përmirësuar në masë të madhe dhe i gjithë procesi i ndërtimit është më i sigurt dhe më miqësor ndaj mjedisit.

Procesi i prodhimit të metaleve të valëzuar SS

Në përgjithësi, fletë metalike e valëzuar prej çeliku inox prodhohet nga një proces formimi me rrotull, me fletë metalike të nxjerra nga një raund i madh mbështjellje çeliku inox para se të kalojë përmes rrotullimit vdes. Pasi llamarina të ketë kaluar nëpër rrotulla, më pas pritet në gjatësinë e duhur të panelit. Ky proces më pas formon panelin në fletë metalike të valëzuar. Procesi i valëzimit mund të rrisë më tej forcën në tërheqje të çelikut inox.

Procesi i prodhimit të pllakave të valëzuara inox

Avantazhet e produktit

Në ditët e sotme, panelet e çatisë së valëzuar prej çeliku inox janë në krye të listës për pronarët e shtëpive, ndërtuesit dhe arkitektët njësoj. Kjo për shkak se ka shumë përfitime të favorshme, duke përfshirë, por pa u kufizuar në:

1. Rezistencë e shkëlqyer ndaj korrozionit: materiali prej çeliku inox e bën pllakën shumë rezistente ndaj elementeve dhe ndikimeve gërryese, duke përfshirë stuhitë e forta si breshri i fortë, shiu, era, uraganet, luhatjet e temperaturës ose tornadot.

2. Dizajn unik: ato mund të dallohen lehtësisht për shkak të dizajnit të tyre të veçantë. Metali i valëzuar fillon me a pllakë inox e cila shpesh shtypet në modele tredimensionale. Më e rëndësishmja, kjo veçori mund të lëvizë shpejt ujin dhe lagështinë nga çatia dhe të ruajë kontrollin mbi temperaturat e brendshme. Përveç kësaj, Gnee Steel mund të shtojë ngjyrë në pjatën tuaj të valëzuar prej çeliku inox nëse keni nevojë për të.

3. Instalim i lehtë dhe mirëmbajtje e ulët: për shkak të peshës së tij të lehtë, këto panele të valëzuar inox instalohen lehtë, thjesht ngjiten në çati me vida. Përveç kësaj, metali është një nga materialet më të lehta për tu mirëmbajtur. Prandaj, nuk kërkon pastrim mujor, ngjyrosje vjetore ose pastrim të rëndë. Në vend të kësaj, ju duhet vetëm një vështrim vjetor për shkak të sistemit të tyre të fiksimit të ekspozuar. Nëse kërkohet pastrim, metali zakonisht ka nevojë vetëm për një shpëlarje të mirë dhe një fshirje të lehtë.

Instalimi i pllakave të valëzuara me njolla

4. Forca e lartë dhe pesha e lehtë: Çatitë e valëzuara inox janë të lehta dhe fleksibël, por tepër të qëndrueshme. Kjo për shkak se ato janë derdhur për të rritur fortësinë ndaj ngarkesave horizontale dhe vertikale.

5. Qëndrueshmëri e madhe: si produktet e tjera të çelikut, metali i valëzuar inox do të zgjasë shumë më gjatë se materialet e tjera. Pavarësisht se si e përdorni - brenda apo jashtë -, mund të prisni që të zgjasë deri në 30 vjet. Kjo jetëgjatësi shtrihet edhe më tej në aplikimet e brendshme ku çeliku nuk është i ekspozuar ndaj motit ose elementëve të tjerë.

6. Zgjedhja e gjelbër: cFletët e çatisë së çelikut inox janë një nga materialet e çatisë më ekonomike në treg sot. Së pari, trupi kryesor i strukturës së pllakës së valëzuar mund të riciklohet më mirë dhe nuk do të krijohen mbetje të tepërta ndërtimi gjatë procesit të prodhimit dhe instalimit, duke ulur kështu kostot e ndërtimit me 15-30% krahasuar me atë të strukturave prej betoni. Përveç kësaj, çatia e valëzuar prej metali është një alternativë e shkëlqyeshme ndaj herpesit tradicional të asfaltit ose çatisë së pllakave prej balte.

Rrudëzimi

Hyrje në përdorim

Pllakat e valëzuara prej çeliku inox mund të përdoren në shumë aplikacione të ndryshme. Shkathtësia e tij është një nga arsyet e shumta që ka mbetur kaq popullor ndër vite. Këtu janë vetëm disa nga mënyrat e ndryshme në të cilat kemi parë të përdoren panelet tona të valëzuara inox. Mundësitë janë të pafundme!

Aplikacionet e ndërtimit

Mbulim çati, mur anësor, veshje, tavan, llaç, ndërtesa tregtare dhe civile, magazina, punishte të konstruksioneve prej çeliku me hapje të madhe, mbështetëse dhe kolona, ​​mure mbajtëse, hambarë, kasolle, garazhe, etj.

Aplikacionet Familjare

Tapanet e lavatriçes, takëm, lavamanë, brisk rroje, mikrovalë, veshje furre, lavamanë, tenxhere, mobilje, pajisje për dyer dhe dritare, etj.

Aplikacionet e Transportit

Stacionet e nëndheshme, stadiumet, kontejnerët e anijeve, sistemet e shkarkimit, grilat e makinave, panelet anësore të trenave, kontejnerët, kamionët dhe portat e makinave.

Aplikimet e naftës dhe gazit

Depozita për ruajtjen e naftës dhe gazit për devijimin e erës, ndarës të naftës dhe ujit, etj.

Depo

Aplikime Mjekësore

Implante kirurgjikale, instrumente kirurgjikale, spitale etj.

Aplikimet e ushqimit

Pajisjet e hotelierisë, pajisjet e përpunimit të ushqimit, prodhimi i birrës, distilimi, etj.

Zbatime kimike

Procesi i tubacioneve, enë nën presion, cisterna kimike, etj.

Aplikacionet Publike

Tubacionet dhe kanalizimet, trajtimi i ujit dhe ujërave të zeza, tabaka kabllosh, seksione strukturore, streha, parmakë, sisteme kullimi, projekte hidroizolimi dhe përdorime të tjera të brendshme dhe të jashtme.

Aplikimet e pllakave të valëzuara prej çeliku inox

Sa kushton metali i valëzuar prej çeliku inox?

Sinqerisht, çmimi i pllakave të valëzuara inox varet shumë nga specifikimet, klasat, dizajnet, gjerësia, gjatësia, trashësia, notat, aplikimet, buxhetet, etj. Prandaj, mënyra më e mirë për të marrë një çmim të saktë se sa kushton instalimi i një çatie metalike të valëzuar inoks është të plotësoni një formular kuotimi ose të flisni drejtpërdrejt me Specialistin Gnee.

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.