Pllakë vizatimi me tela me bojë çeliku
  1. Fillimi » produktet » Pllakë vizatimi me tela me bojë çeliku
Pllakë vizatimi me tela me bojë çeliku

Pllakë vizatimi me tela me bojë çeliku

Pllaka e tërheqjes së telit të bojës inox është një lloj metali i bërë zakonisht nga pllaka çeliku inox. Është për të shtuar një sasi të caktuar emulsioni metalik për përpunimin e vizatimit të sipërfaqes për ta bërë sipërfaqen më të shndritshme. Vitet e fundit, ky produkt është bërë gjithnjë e më popullor për shkak të pamjes së tij të hijshme dhe funksionalitetit të madh. Ato përdoren gjerësisht në ashensorë, pajisje shtëpiake, pajisje elektronike, pjesë industriale, artizanale etj.

Materiale të papërpunuara
pllakë inox
Trajtim sipërfaqësor
vizatimi i telit me bojë
prodhues
Gnee Steel
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

Çfarë është pllaka e vizatimit me tela çeliku inox?

Në përgjithësi, pllaka e vizatimit të telit me bojë çeliku inox i referohet një metali të bërë prej pllaka inox. Pllaka ss është e veshur me bojë dhe më pas tërhiqet me tela për të ofruar një pamje unike.

Specifikimi i pllakës së vizatimit të telit me bojë çeliku inoks

standard JIS, AISI, ASTM, DIN, SUS, EN, GB
Certifikatat ISO 9001, SGS, BV
notat 304, 316, 321, 410, 410, etj
Trashësia 0.5 – 20 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 -1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 2000 mm ose sipas kërkesave të klientit
Trajtim sipërfaqësor vizatimi i telit me bojë
Modelet e sipërfaqes vija të drejta, vija të parregullta, vija të valëzuara dhe fije
Shërbimi i përpunimit lakimi, saldimi, shpimi, prerja etj
Kohë për dorëzim brenda 7-10 ditëve të punës

Procesi i prodhimit të pllakës së vizatimit të telave me bojë çeliku

Procesi i prodhimit të pllakë inox Pllakat e vizatimit të bojës në përgjithësi përfshijnë hapat e mëposhtëm:

1. sipërfaqe Tritrajtim: pastroni sipërfaqen e pllakës inox për të hequr vajin, pluhurin dhe papastërtitë e tjera.

2. Veshje Ink: lyejeni bojën në mënyrë të barabartë në pllakën e inoksit, e cila zakonisht bëhet me furçë, spërkatje ose veshje me rul.

3. tel DBatman: përdorni një makinë vizatimi me tela për të vizatuar pllakën inox për të formuar një efekt teksture në sipërfaqe.

4. Tharja: vendoseni pllakën e inoksit të veshur me bojë në një furrë tharjeje për të ngurtësuar bojën.

5. cilësi Inspektim: kryeni inspektimin e cilësisë në pllakën inox të krehur për të siguruar që efekti i sipërfaqes plotëson kërkesat.

Procesi i prodhimit të pllakës së vizatimit të telave me bojë çeliku

Përfitimet e pllakës së vizatimit me tela inoksi prej çeliku

1. Mirë Cgërryerje Resistance: i bërë nga pllaka inox, ofron rezistencë të mirë korrozioni edhe në mjedise të vështira.

2. Rezistenca ndaj konsumit: procesi i tërheqjes së telit i jep pllakës rezistencë të mirë ndaj konsumit dhe mund të përballojë presionin dhe fërkimin e lartë.

3. Pamja tërheqëse: të ngjashme me pllaka vizatimi me tela inox Pllaka inox të krehura me titan të zi, ka një teksturë mëndafshi që është e bukur dhe ka një teksturë metalike, e cila mund të përmirësojë efektin vizual të produktit.

4. Qëllimi dekorativ: për shkak të sipërfaqes së tij unike, ka një efekt të fortë dekorativ dhe përdoret gjerësisht në aplikime të ndryshme që kërkojnë estetikë dhe praktike.

Fletë vizatimi me tela me bojë çeliku

Aplikimet e pllakave për vizatim me tela inoksi prej çeliku

Pllaka e vizatimit me tela me bojë çeliku inox ka një gamë të gjerë aplikimesh në fusha të ndryshme. Këtu janë disa shembuj për referencë tuaj:

1. Arkitekturore Ddekorimi: pllaka inox është gjithmonë një nga materialet më të përdorura në fushën e dekorimit arkitektonik. Nëpërmjet trajtimit të tërheqjes së telit me bojë, bukuria dhe qëndrueshmëria e tij mund të përmirësohen shumë.

2. mobilje Mprodhim: mobiljet e bëra me pllaka vizatimi me tela me bojë çeliku inoks mund të rrisin bukurinë dhe prakticitetin e tyre.

3. Mekanike Edërgesë: Pllakat e vizatimit të bojës prej çeliku inox përdoren shpesh për të bërë disa pjesë që i rezistojnë fërkimit dhe presionit të lartë, si rripat e transmisionit, kushinetat, etj. Mund të përmirësojë performancën dhe jetëgjatësinë e pjesëve.

4. automobil Mprodhim: Në prodhimin e automobilave, pllakat e tërheqjes së telave me bojë çeliku inox përdoren gjithashtu për të bërë disa pjesë që duhet t'i rezistojnë temperaturave dhe presioneve më të larta, si sistemet e shkarkimit, aspiratorët e motorit, etj. Sepse ato mund të përmirësojnë shumë qëndrueshmërinë dhe estetikën e tyre.

Tuba prej çeliku inox të bërë nga vizatimi me tel me bojë

Furnizuesi i pllakave për vizatim me tela prej çeliku të pandryshkshëm — Gnee Steel

Në Gnee Steel, fabrika jonë aktualisht ka një makinë vizatimi me tela me bluarje të thatë dhe dy makina vizatimi me bojë, duke përfshirë një për bojë të mbështjellë të ftohtë dhe një për bojë të mbështjellë të nxehtë. Për më tepër, ne kemi mjeshtra me përvojë të përpunimit për të garantuar cilësinë. Nëse keni nevoja, mirëpritni të na kontaktoni për një vizitë falas në fabrikë!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.