Pasqyrë pjatë çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Pllakë inox pasqyre
Pasqyrë pjatë çeliku inox

Pasqyrë pjatë çeliku inox

Pllaka prej çeliku inox pasqyre i referohet një lloji pllake çeliku inox që ka një sipërfaqe shumë reflektuese, të ngjashme me një pasqyrë. Ky përfundim pasqyre mund të lartësojë ambientin e përgjithshëm të çdo hapësire, duke e bërë atë një zgjedhje të favorizuar për ata që merren me përpjekjet e dizajnit të brendshëm. Për më tepër, pllaka prej çeliku inox pasqyre krenohet me qëndrueshmëri të jashtëzakonshme dhe rezistencë të jashtëzakonshme ndaj korrozionit, duke e bërë atë një material të qëndrueshëm të përshtatshëm për shumë aplikime. Së fundi, lehtësia e mirëmbajtjes së tij është po aq e lavdërueshme, duke kërkuar vetëm kujdes minimal për të mbajtur sipërfaqen e saj të ndritshme.

Materiale të papërpunuara
pllakë inox
prodhues
Gnee Steel
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

Çfarë është Pllaka prej çeliku inox pasqyrë?

Në përgjithësi, pllaka prej çeliku inox pasqyre i referohet përdorimit të lëngut lustrues për të lustruar sipërfaqen e pllakë inox përmes pajisjeve lustruese për ta bërë shkëlqimin e sipërfaqes aq të qartë sa një pasqyrë. Duke bërë këtë, përfundimi i pasqyrës mund të formojë reflektime, domethënë, peizazhi përreth mund të projektohet përmes imazhit të pasqyrës dhe përmbajtja reale mund të pasqyrohet në formën e zbrazëtirës.

Në ditët e sotme, shkëlqimi i sipërfaqeve të pasqyrës së pllakave prej çeliku inox mund të ndahet në katër forma sipas standardeve të industrisë: 6k, 8k, 10k dhe 12k.

Niveli i Shkëlqimit Efekt
6k (bluarje e përgjithshme) Materiali BA, sipërfaqja ka një shkëlqim të caktuar

 

8k (bluarje e imët) Sipërfaqja është e qartë dhe mund të pasqyrojë objekte dhe njerëz
10k (bluarje e imët me kërkesa të larta) Ka një efekt me definicion të lartë, i cili është i krahasueshëm me pasqyrat. Dhe mund të përdoren për pasqyra, pasqyra grimi, tavane, logot e celularëve etj.
12k (bluarje super fine) Sipërfaqja është super e pastër dhe nuk ka lustrim dhe gërvishtje. Mund të thuhet se është çelik inox me pasqyrë me 0 të meta. Por kostoja e bluarjes është e lartë, kështu që çmimi është gjithashtu i lartë. Mund të përdoret për ashensorë, dekorim hotelesh të nivelit të lartë, dekorim vilash, dekorim të jashtëm etj

Specifikimi i pllakës së pandryshkshme të pasqyrës

standard JIS, AISI, ASTM, DIN, SUS, EN, GB
Certifikatat ISO 9001, SGS, BV
notat 304, 316, 321, 410, 410, etj
Trashësia 0.5 – 20 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 -1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 2000 mm ose sipas kërkesave të klientit
Shkëlqimi i sipërfaqes 6k, 8k, 10k, 12k
Shërbimi i përpunimit lakimi, saldimi, shpimi, prerja etj
Kohë për dorëzim brenda 7-10 ditëve të punës

Karakteristikat e pllakës së çelikut të pasqyrës

1. Rezistencë e mirë korrozioni

Çelik inox është i njohur për rezistencën e tij ndaj korrozionit. Pasqyrë pllakë inox nuk bën përjashtim dhe gjithashtu ofron rezistencë të mirë ndaj korrozionit si produktet e tjera prej çeliku inox.

2. Qëndrueshmëri e madhe

Ai krenohet me qëndrueshmëri dhe rezistencë më të madhe ndaj gërvishtjeve dhe gërvishtjeve në krahasim me xhamin ose plastikën.

3. Pamja me shkëlqim

Pllaka e pasqyrës prej çeliku inox ka një sipërfaqe shumë reflektuese që i ngjan një pasqyre. Është i lëmuar, me shkëlqim dhe pa asnjë kokrrizë ose teksturë të dukshme.

bluarje

4. Reflektueshmëri e lartë

Njollat ​​e sipërfaqes eliminohen nga procesi i plotë i përfundimit për të arritur një pamje si pasqyrë. Kjo jep një reflektim të lartë dhe reflekton dritën që mund ta bëjë një hapësirë ​​të duket më e ndritshme dhe më e hapur. Pra, përdorimi i pllakave prej çeliku inox pasqyre mund të lartësojë ambientin e përgjithshëm të çdo hapësire.

5. Performancë e mirë e përpunimit

Ato mund të priten, përkulen, shpohen, shpohen dhe saldohen për të krijuar forma dhe madhësi të ndryshme.

6. Mirëmbajtje e lehtë

Pllaka e pasqyruar prej çeliku inox është relativisht e lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur. Mund të pastrohet me një leckë të butë dhe detergjent të butë. Nuk ka nevojë për kimikate të forta ose pastrues të veçantë.

Pasqyra Çelik inox

Aplikime për pllaka çeliku të pandryshkshëm me pasqyrë

Në të gjithë industritë, estetika dhe qëndrueshmëria e fletëve të çelikut inox pasqyrë i bën ato shumë të kërkuara. Aty shkëlqejnë në aplikime të panumërta. Këtu janë disa shembuj për referencë tuaj:

1. arkitekturë: fasada, mure të brendshme dhe të jashtme, veshje muresh, çarçafë çati, tavane, pajisje për dyer dhe dritare

2. automobila: thekse dhe zbukurime dekorative

3. Jaht: pajisje varkash, pajisje dhe aksesorë

4. Përpunimi i ushqimit: pajisje hotelierike, pirja, distilimi

5. Industria Mjekësore: instrumente kirurgjikale, implante kirurgjikale, skaner MRI etj

6. mobilje: tavolina, tavolina, spërkatje kuzhine, takëm, lavamanë, tenxhere, bateri lavatriçe, veshje për furrë me mikrovalë, brisk rroje

7. Përdorime publike: tavolina pritjeje, shkallë lëvizëse, kopshtari peizazhi, dyer ashensori, panele dekorative, parmakë, vitrinë dhe pajisje, sinjalistikë, skulptura, predha të pajisjeve elektronike, kolona ndriçimi, etj.

Aplikime për pllaka çeliku të pandryshkshëm me pasqyrë

Furnizuesi i fletëve dhe pllakave të pasqyrës inox

Nëse jeni në treg për një furnizues të besueshëm të fletëve të pasqyrës inox, atëherë Gnee Steel vlen të merret në konsideratë. Me mbi 15 vjet përvojë në industri, ne kemi krijuar një reputacion të fortë për të qenë në gjendje të ofrojmë produkte cilësore me çmime konkurruese. Plus, ne ofrojmë një MOQ të vogël, shërbim personalizimi dhe një gamë të gjerë modelesh për të zgjedhur – kështu që ju jeni të sigurt se do të gjeni diçka që plotëson nevojat tuaja. Kontaktoni me ne sot për të marrë një mostër falas!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.