Pllakë prej çeliku inox e krehur me titan të zi
  1. Fillimi » produktet » Pllakë e zezë prej çeliku inox e krehur me titan
Pllakë prej çeliku inox e krehur me titan të zi

Pllakë prej çeliku inox e krehur me titan të zi

Pllaka prej çeliku inox e krehur me titan të zi është një lloj fletë çeliku inox që është veshur me një fund të zi titani dhe ka një strukturë të krehur në sipërfaqen e saj. Ky përfundim i jep pjatës një pamje mat dhe në modë. Vitet e fundit, pllakat inox të lyera me titan të zi janë përdorur gjerësisht në dekorimin e ashensorëve, furnizimet e hoteleve, mbrojtjen e dekorimit të mureve të jashtme të ndërtesave, predha elektrike, tavanet e brendshme, etj.

Trajtim sipërfaqësor
i krehur, i veshur me titan të zi
prodhues
Gnee Steel
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

Prezantimi i pllakës prej çeliku të pandryshkshëm me titan të zi

Pllaka e zezë prej çeliku inox e krehur me titan, siç sugjeron emri i saj, është e veshur me ujë ose e vakumuar me ngjyrë të zezë titani bazuar në pllakë vizatimi me tela inox.

I larë me ujë VS me vakum

Titani i zi i veshur me ujë është relativisht i qëndrueshëm, por dekompozohet lehtësisht në temperatura të larta. Duke folur në mënyrë krahasuese, elektroplating me vakum është aktualisht procesi më i nivelit të lartë për prodhimin e titanit të zi. Është shumë e qëndrueshme dhe ka një ngjyrë relativisht të mirë. Për më tepër, nuk është i prirur ndaj devijimeve të ngjyrave dhe nuk është e lehtë të ndahet.

Specifikimi i pllakës prej çeliku të pandryshkshëm të krehur me titan të zi

standard JIS, AISI, ASTM, DIN, SUS, EN, GB
Certifikatat ISO 9001, SGS, BV
notat 304, 316, 321, 410, 410, etj
Trashësia 0.5 – 20 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 -1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 2000 mm ose sipas kërkesave të klientit
Sipërfaqe I krehur, i veshur me titan të zi
Modelet e sipërfaqes vija të drejta, vija të parregullta, vija të valëzuara dhe fije
Shërbimi i përpunimit lakimi, saldimi, shpimi, prerja etj
Kohë për dorëzim brenda 7-10 ditëve të punës

Vetitë e pllakave prej çeliku inox të krehur me titan të zi

1. Rezistencë superiore ndaj korrozionit

Për shkak të një shtrese mbrojtëse të titanit të zi, ai ka rezistencë më të fortë ndaj korrozionit sesa i thjeshtë pllaka inox, duke e lejuar atë të lulëzojë në mjedise të ashpra pa iu nënshtruar përkeqësimit.

2. Qëndrueshmëri e jashtëzakonshme

Me qëndrueshmërinë e tij të jashtëzakonshme, fletët e zeza prej çeliku të pandryshkshëm të krehura me titan mund t'i rezistojnë korrozionit me spërkatje kripë për më shumë se 10 vjet dhe ekspozimit ndaj dritës ultravjollcë për më shumë se 30 vjet pa njollë.

3. Forca e Lartë

Është gjithashtu i popullarizuar për shkak të qëndrueshmërisë së tij të lartë që i jep një rezistencë të jashtëzakonshme ndaj ndikimit të fortë dhe konsumit. Krahasuar me materialet e tjera, çeliku inox nuk ka nevojë për shumë materiale për të formuar një strukturë të fortë, ai mund ta mbajë gjithmonë formën e tij në gjendje të mirë.

Pllaka prej çeliku inox të krehur me titan të zi

4. Shkëlqimi i teksturës së mëndafshit

Sipërfaqja e krehur pllakë inox vjen me modele të shumta të vijës së flokëve që ndihet si tekstura e mëndafshit. Megjithëse sipërfaqja nuk ka më pak aftësi për të reflektuar, por sipërfaqja gjithsesi ofron një shkëlqim metalik, i cili lë një mat dhe të shurdhër të parë në të. Një efekt i tillë paraqet një pamje të hijshme me prekje elegante dhe klasike, dhe stili i veçantë është i përsosur për qëllime dekorative.

5. Përpunueshmëria

Trupi kryesor dhe shtresa e ngjyrosjes janë të integruara, duke ruajtur strukturën bazë dhe vetitë themelore të pllakës origjinale prej çeliku inox. Pra, mund të përpunohet me formim konvencional dhe formim shtrirjeje.

6. Pastrim i lehtë

Çeliku inoks me shkurre është i lehtë për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, pasi sipërfaqja mat mund të fshehë gjurmët e gishtërinjve ose njollat ​​e djersës kur njerëzit e prekin. Kjo mund t'ju ndihmojë të kurseni shumë përpjekje dhe kohë për pastrim, është opsioni i përsosur për kuzhina, banja dhe kudo që pastrimi është i nevojshëm.

Fletë çeliku inox të krehur me titan të zi

Aplikime për pllaka çeliku inox të krehur me titan të zi

Vitet e fundit, pllakat e zeza prej çeliku inox të krehura me titan janë përdorur zakonisht në aplikime të shumta, duke përfshirë:

– Prodhimi i bizhuterive

– Rastet dhe grupet e orës

– Pjesë makinerish

– Ashensorët

- Pajisje shtëpiake

– Shenja reklamuese

– Muri në sfond, tavanet

– Dekorimi i hotelit, dekorimi i vilave, dekorimi i KTV-së, arredimi i klubit etj

– Korniza e derës, korniza e televizorit

– Ekrane dekorative

Aplikime për pllaka çeliku inox të krehur me titan të zi

Këshilla për mirëmbajtjen dhe kujdesin e pllakave inox me titan të zi

1. Për të ruajtur pamjen e pllakave inox të lyera me titan të zi, rekomandohet që të pastrohen rregullisht me një zgjidhje të butë sapuni dhe uji.

2. Shmangni ekspozimin e këtij materiali ndaj substancave gërryese ose sipërfaqeve të vrazhda për të parandaluar gërvishtjet dhe për të ruajtur sipërfaqen e tij të hijshme.

3. Ruajtja e pllakave në një mjedis të thatë është thelbësor për të parandaluar njollosjen me kalimin e kohës dhe për të siguruar jetëgjatësinë e tyre.

4. Për pyetje të tjera të pasigurta, rekomandohet të konsultoheni me një ekspert. Grupi Gnee ka qenë një furnizues profesionist i produkteve prej çeliku inox për më shumë se 15 vjet, ne jemi gjithmonë të gatshëm t'ju ndihmojmë.

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.