430 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Bobina prej çeliku inox Seria 400 » 430 Bobina inox
430 Bobina prej çeliku inox

430 Bobina prej çeliku inox

Spiralja prej çeliku inox 430 është një lloj materiali spirale çeliku inox aliazh hekur-kromi, i cili ka magnetizëm, rezistencë të mirë ndaj nxehtësisë, sipërfaqe të lëmuar dhe përpunim të lehtë. Është një material çelik inox ekonomik dhe praktik. Nëse ju nevojitet, mirëpresim të na kontaktoni, Gnee është gjithmonë në shërbimin tuaj.

Produkt
430 Bobina prej çeliku inox
Tipi
Spirale çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Vendi i Prodhimit
Kinë
Shërbimet

Çfarë është spiralja prej çeliku inox 430?

430 spiral çelik inox është një produkt i mbështjellë i bërë nga çelik inox 430. Është një çelik inox aliazh hekur-krom me përmbajtje kromi 16%-18%. Krahasuar me çelik inox 304 dhe çelik inox 316, përmbajtja e kromit është më e ulët, kështu që është pak inferior në rezistencën dhe forcën ndaj korrozionit. Megjithatë, mbështjelljet prej çeliku inox 430 kanë avantazhet e rezistencës së shkëlqyer ndaj nxehtësisë dhe vetitë magnetike, si dhe çmime relativisht të përballueshme, dhe përdoren gjerësisht në disa raste që kërkojnë forcë mesatare dhe rezistencë ndaj korrozionit, si p.sh. prodhimi i pajisjeve shtëpiake dhe industri të tjera.

430-Sinox-Steel-Coil-1

DETAJET E PRODUKTIT

Emri i produktit 430 spirale çelik inox
notat 430/EN 1.4016/SUS430
Fortësi ≤200 HV
Trashësia 0.02mm-6.0mm
Gjerësi 1.0mm-1500mm
Toleranca e sasisë ± 10%
Finish Sipërfaqja NO.1/2B/2D/BA/HL/Brushed/6K/8K Mirror,etc
Ambalazh Paletë druri/Kasë druri
Koha e dorëzimit 5-7 ditë pune
Mostër Mostra e 430 mbështjelljeve prej çeliku inox është në dispozicion

Klasifikimi i mbështjelljeve 430 inox

Dy llojet e zakonshme të mbështjelljeve prej çeliku të pandryshkshëm 430 janë mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm me mbështjellje të ftohtë dhe mbështjellje çeliku të pandryshkshëm me mbështjellje të nxehtë. Bobinat prej çeliku të pandryshkshëm të mbështjellë në të ftohtë kanë karakteristikat e cilësisë më të mirë të sipërfaqes, fortësisë më të lartë, saktësisë më të madhe të dimensioneve dhe rezistencës së fortë ndaj ndryshkut; ndërsa bobinat e çelikut të pandryshkshëm të petëzuara në nxehtësi kanë efikasitet më të lartë të prodhimit dhe rezistencë ndaj nxehtësisë. Zgjedhja se cila teknologji e përpunimit të përdoret varet nga mjedisi i përdorimit dhe kërkesat. Le të hedhim një vështrim në ndryshimet midis tyre.

430 Bobina prej çeliku inox Tipi Futja karakteristika
Spirale prej çeliku inox e petëzuar në të ftohtë Bobinat prej çeliku të pandryshkshëm të mbështjellë në të ftohtë përpunohen nga pllaka inox me petëzimi të ftohtë në temperaturën e dhomës, dhe pllakat e inoksit shtypen gradualisht në të ftohtë dhe hollohen nga mullinjtë e rrotullimit për t'i bërë ato në pllakat e holla të kërkuara. Lehtësi e mirë e sipërfaqes
Fortësi më e lartë
Saktësi e lartë dimensionale
Aftësi e fortë kundër ndryshkut
Spirale çeliku inox e petëzuar në nxehtësi Bobinat e çelikut inox të petëzuara në nxehtësi bëhen duke ngrohur pllakat e çelikut inox në temperatura të larta dhe më pas duke i rrotulluar ato. Ajo kryhet në temperatura të larta dhe rrotullohet nga mullinj për të formuar trashësinë e kërkuar. Produktivitet i lartë
Rezistencë e fortë ndaj nxehtësisë
Saktësia relativisht e ulët dimensionale
Cilësi relativisht e dobët e sipërfaqes

Dallimi midis spirales 430 inox dhe 409, 410, 420 spirale çeliku inox

Bobina prej çeliku inox 430, spirale prej çeliku inox 409, spirale prej çeliku inox 410 dhe mbështjellje çeliku inox 420 Këto bobina çeliku të pandryshkshëm të serisë 400 kanë dallime të dukshme në përbërjen kimike dhe karakteristikat. Le t'i hedhim një vështrim më të afërt.

430 çelik inox është një çelik inox aliazh hekur-krom. Karakteristikat e tij kryesore janë rezistenca ndaj nxehtësisë dhe magnetizmi, por është pak inferior ndaj çeliqeve të tjerë inox për sa i përket rezistencës dhe forcës ndaj korrozionit. Përdoret gjerësisht në skenarë që kërkojnë rezistencë të lartë ndaj nxehtësisë dhe magnetizëm.

Çelik inox 409 përdoret zakonisht për pjesët rezistente ndaj korrozionit që punojnë në temperatura të larta. Ka përmbajtje të ulët kromi, por ka përmbajtje të lartë alumini dhe titan, dhe rezistenca e tij ndaj oksidimit dhe rezistenca ndaj korrozionit janë përmirësuar shumë.

410 çelik inox është një lloj çeliku inox me fortësi të lartë dhe rezistencë ndaj konsumit, i cili zakonisht përdoret në prodhimin e rasteve me forcë të lartë si thikat dhe kushinetat.

420 çelik inox është një çelik inox me krom të lartë të karbonit, i cili përdoret shpesh në prodhimin e produkteve me fortësi të lartë dhe rezistencë ndaj konsumit, të tilla si thika, shufra gjilpërash dhe valvola.

430-Sinox-Steel-Coil-2

Katër llojet e mësipërme të mbështjelljeve prej çeliku inoks janë disa nga bobinat tona më të shitura të serisë 400 prej çeliku inoks. Ato kanë karakteristikat e tyre dhe janë të përshtatshme për skenarë të ndryshëm aplikimi. Nëse keni nevoja në këtë fushë ose keni ndonjë pyetje në lidhje me të, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni. Ne do t'ju ndihmojmë të bëni analiza profesionale dhe të ofrojmë produkte të përshtatshme sipas nevojave tuaja specifike.

Çfarë është 430 Stainless Steel Curling?

Shtrirja prej çeliku inox i referohet pjesës së skajit të spirales, duke përfshirë skajin e prodhuar gjatë prerjes, nivelimit dhe trajtimit. Zakonisht klasifikohet si buzë e fortë dhe buzë e rrumbullakët, në varësi të procesit të prodhimit dhe metodës së përpunimit.

Kur përdorni mbështjellje çeliku inox, trajtimi i kaçurrelave është gjithashtu shumë i rëndësishëm. Mbërthimi i inoksit mund të bëhet me prerje, përkulje etj. në mënyrë që të mund të kombinohet mirë me materiale të tjera ose pjesë të përpunuara. Gjatë procesit të formimit të çelikut të pandryshkshëm, kaçurrela gjithashtu duhet të lustrohet dhe lëmohet për të siguruar që forma dhe cilësia e sipërfaqes plotësojnë kërkesat.

Trajtimi i kaçurrelave ndikon drejtpërdrejt në efektin e përdorimit të mbështjelljeve prej çeliku inox. Çdo proces në procesin e prodhimit të mbështjelljeve inox është një faktor i rëndësishëm në përcaktimin e cilësisë së produktit. Çdo proces i prodhimit të çelikut të pandryshkshëm në fabrikat e Gnee kontrollon në mënyrë rigoroze cilësinë për të siguruar cilësinë e produkteve dhe kurrë nuk i lërë produktet inferiore të rrjedhin në duart e klientëve tanë.

430-Sinox-Steel-Coil-3

Karakteristikat e spiralës prej çeliku inox 430

Spiralja prej çeliku inox 430 është një lloj spirale prej çeliku inox i përdorur gjerësisht, karakteristikat e tij janë si më poshtë:

  • Rezistencë e mirë ndaj nxehtësisë
  • Ka një shkallë të caktuar të magnetizmit
  • Performancë e mirë përpunimi, e lehtë për t'u përpunuar në forma të ndryshme
  • Përmbajtja e ulët e kromit, rezistencë e dobët ndaj korrozionit, por megjithatë ka rezistencë të mirë korrozioni në një mjedis të thatë

Skenarët e aplikimit të spiralës prej çeliku inox 430

Bobinat prej çeliku inox 430 mund të përdoren në një sërë skenarësh aplikimi për shkak të vetive të tyre të veçanta fizike dhe kimike. Le t'i hedhim një sy.

Pajisjet e kuzhinës: Bobinat prej çeliku inox 430 jo vetëm që mund t'i rezistojnë korrozionit të acidit ushqimor dhe alkalit, por gjithashtu kanë rezistencë të mirë ndaj temperaturës së lartë dhe përdoren gjerësisht në prodhimin e pajisjeve të kuzhinës. Pajisjet si soba, furra, furra me mikrovalë, aspiratorë, etj. zakonisht përdorin 430 mbështjellje çeliku inox si material guaskë.

Dekorime arkitekturore: Bobina prej çeliku inox 430 është bërë një material dekorativ popullor për shkak të përfundimit të shkëlqyer të sipërfaqes dhe rezistencës ndaj motit dhe përdoret gjerësisht në fushën e dekorimit arkitektonik. Të tilla si kornizat e dyerve dhe dritareve, parmakët, dyert e kabinetit, parmakët e ballkonit etj.

Aplikimi-Skenarët-of-430-Sinless-Steel-Coil

Pjesët e automjeteve: Bobinat prej çeliku inox 430 përdoren gjithashtu gjerësisht në industrinë e prodhimit të automobilave dhe shpesh përdoren për prodhimin e sistemeve të shkarkimit, tubave të kullimit të automobilave, kapuçëve dhe pjesëve të trupit për të përmbushur kërkesat e industrisë së automobilave për qëndrueshmëri dhe besueshmëri.

Prodhimi i mobiljeve: Në fushën e prodhimit të mobiljeve, 430 mbështjellje çeliku të pandryshkshëm përdoren shpesh për të bërë korniza mobiljesh, këmbë karrigesh, korniza krevatesh etj. Mobiljet prej çeliku inoks kanë shumë përparësi si qëndrueshmëria, pastrimi i lehtë dhe rezistenca ndaj korrozionit, si dhe shtojnë një model modern. dhe cilësi të lartë të mobiljeve.

Për shkak të performancës së saj të shkëlqyer, bobina inox 430 luan një rol të rëndësishëm në shumë industri si pajisjet e kuzhinës, dekorimi arkitektonik, prodhimi i automobilave, prodhimi i mobiljeve, etj. Është një material çelik inox me një gamë të gjerë përdorimesh. Nëse keni nevoja në këtë fushë, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni, ne do t'ju ofrojmë këshillat më profesionale, produktet më të përshtatshme dhe shërbimin më të mirë!

Furnizues me mbështjellje çeliku inox me cilësi të lartë

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

 

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.