Pllakë me vrima të rrumbullakëta 420 inox
  1. Fillimi » produktet » Pllakë me vrima të rrumbullakëta 420 inox
Pllakë me vrima të rrumbullakëta 420 inox

Pllakë me vrima të rrumbullakëta 420 inox

420 Vrima e rrumbullakët prej çeliku inox është një lloj fletë metalike e shpuar e bërë nga pllakë çeliku inox 420. Pllaka është shpuar me vrima të rrumbullakëta, të cilat mund të ndryshojnë në madhësi dhe hapësira të ndryshme në varësi të aplikimeve dhe kërkesave specifike. Përveç kësaj, ai gëzon karakteristikat e sipërfaqes së sheshtë, forcës së fortë dhe pamjes tërheqëse. Në ditët e sotme, 420 pllaka me vrima të rrumbullakëta inox përdoren gjerësisht në aplikime të ndryshme si ekspozita, ekspozita, instalime, riparime makinerish, ndërtime, struktura ndërtimi, etj.

Klasë
420
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

420 Prezantimi i pllakës me vrima të rrumbullakëta prej çeliku inox

420 Pllaka me vrima të rrumbullakëta prej çeliku inox është një lloj metali i bërë me grusht 420 pllaka çeliku inox për të formuar modele vrimash të rrumbullakëta. Në ditët e sotme, shpimi i vrimës së rrumbullakët është modeli më i popullarizuar i shpimit.

420 Çelik inox është një çelik inox martensitik me rezistencë të ngjashme ndaj korrozionit me 410. Për më tepër, ai ka forcë dhe fortësi të rritur dhe është magnetik si në kushtet e ngurtësimit ashtu edhe në atë të pjekjes. Për të arritur rezistencën maksimale ndaj korrozionit, çeliku inox 420 mund të ngurtësohet plotësisht dhe të lehtësohet stresi.

Klasë C Si Mn P S Cr
420 0.16-0.25 1.00 1.5 maks 0.04 0.015 12-14

Specifikimi i pllakës së vrimës së rrumbullakët 420 inox

Materiale të papërpunuara pllakë inox
Standardet JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
notat 420
Trashësia 1 – 12 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 – 1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 3000 mm ose sipas kërkesave të klientit
madhësia Hole 0.2 -155 mm ose sipas kërkesave të klientit
Modelet e vrimave raundin
Fund 2B, 2D, BA, Nr 4., HL, 6K/8K, i krehur, i lëmuar, etj.
Metodat e rregullimit të goditjes rresht i drejtë (90 gradë drejt ), rresht i shkallëzuar (60 gradë me shkallë ose 45 gradë), rresht i parregullt, rregullim i kombinuar i vrimave të mëdha dhe të vogla, etj.
Shërbim me vlerë të shtuar prerja, rrotullimi, palosja, saldimi, lakimi, etj.,
Formulari i Furnizimit në role/panele
paketë paketimin e filmit plastik dhe transportin e paletave, ose sipas kërkesave të klientit

420 Vetitë e pllakës së vrimës së rrumbullakët prej çeliku inox

1. Rezistencë e mirë korrozioni: si një anëtar i familjes së çelikut të pandryshkshëm martensitik, çeliku inox 420 ka një nivel të lavdërueshëm të rezistencës ndaj korrozionit.

2. Rezistenca ndaj nxehtësisë: mund të ruajë vetitë e tij edhe në temperatura të larta.

3. Forca e lartë: Forca e tij e fortë e bën atë një zgjedhje të përshtatshme për aplikime që kërkojnë rezistencë ndaj konsumit dhe gërryerjes.

4. Shkathtësia: dizenjot me vrima mund të ulin peshën dhe të lejojnë kalimin e dritës, lëngut, zërit dhe ajrit duke ofruar një efekt dekorativ ose dekorativ.

420 Zbatime të pllakave me vrima të rrumbullakëta çeliku inox

420 Vrima e rrumbullakët prej çeliku inox gjen dobinë e saj të domosdoshme në aplikime të ndryshme. Mund të përdoret në:

1. Rojet mbrojtëse të pajisjeve mekanike

2. Prodhim artizanale

3. Grilë e altoparlantëve të nivelit të lartë

4. Ventilimi dhe shpërndarja e nxehtësisë së grurit

5. Pajisjet e filtrimit si valvulat e filtrit

6. Rrjetë rrethimi

7. Panele akustike

8. Barrierat për autostrada, hekurudha, metro dhe transporte të tjera

9. Enë gatimi si shporta me fruta, mbulesa ushqimore, pjata dhe rafte

10. Mobilje si stola, karrige dhe tavolina

11. Pedale dhe shkallë

12. Murimi dhe tavani

420 Zbatime të pllakave me vrima të rrumbullakëta çeliku inox

Furnizuesi i pllakave me vrima të rrumbullakëta çeliku 420

Gnee Steel është një furnizues kryesor çelik inox në Kinë me më shumë se 15 vjet përvojë. Ne mund të prodhojmë me cilësi të lartë pllaka me vrima inox në një larmi të gjerë trashësish, gjerësish, gjatësish, shkallësh dhe përfundimesh. Për më tepër, porosia e personalizimit është gjithashtu e pranueshme, e cila mund të prodhohet brenda 7-15 ditëve. Nëse keni ndonjë nevojë, mirëpresim të na kontaktoni për të filluar biznesin tuaj të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.