Pllakë shpuese prej çeliku inox 410
  1. Fillimi » produktet » 410 Pllakë shpuese inox
Pllakë shpuese prej çeliku inox 410

Pllakë shpuese prej çeliku inox 410

Pllaka e shpuar prej çeliku inox 410 është një pllakë metalike që përdoret zakonisht në fushat e ndërtimit, industrisë, banimit dhe dekorimit. Ai përdor një proces shpimi për të formuar vrima të formave dhe madhësive të ndryshme në pjatë për të arritur funksione të shumta si ventilimi, filtrimi, izolimi i zërit dhe estetika. Këto e bëjnë pjatën perfekte për përdorim në aplikime që kërkojnë efekte dekorative dhe funksionale. Në ditët e sotme, ato përdoren zakonisht në tavane, mure, ndarje, mobilje, enë gatimi etj.

Klasë
410
Procesi i prodhimit
punching
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

410 Prezantimi i pllakës së shpimit prej çeliku inox

410 Pllaka shpuese prej çeliku inox është një lloj fletë metalike e shpuar e bërë nga çelik inox 410. Pllaka prej çeliku inox do të shpohet me grushta CNC sipas një forme të caktuar vrime dhe myku. Gjithashtu, vrimat mund të organizohen në një model të rregullt ose të rastësishëm.

410 Stainless Steel

Klasa e çelikut inox 410 është çelik inox i ngurtësueshëm dhe martensitik që përmban një minimum prej 11.5% krom. Ky shtim i kromit siguron rritje të rezistencës ndaj korrozionit në mjedise të lehta korrozive dhe forcë dhe fortësi të lartë. Çelik inox 410 mund të trajtohet me nxehtësi për të marrë një gamë të gjerë vetive mekanike dhe është magnetik në të gjitha kushtet.

410 Përbërja kimike

C Si Mn S P Cr Ni
≤0.08 ≤1.0 ≤1.0 ≤0.03 ≤0.040 11.5 13.5 ~ 0.6 Maks

410 Specifikimet e pllakës shpuese prej çeliku inox

Standardet JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
Materiale të papërpunuara pllakë inox
notat 410
Trashësia 1 – 12 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 – 1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 3000 mm ose sipas kërkesave të klientit
madhësia Hole 0.2 -155 mm ose sipas kërkesave të klientit
Modelet e vrimave vrima të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe, me vrima ose të zgjatura, gjashtëkëndore, trekëndëshe, gjeometrike, mikroporoze, diamanti, vrima të parregullta ose sipas kërkesave të klientit
Fund 2B, 2D, BA, Nr 4., HL, 6K/8K, i krehur, i lëmuar, etj.
Metodat e rregullimit të goditjes rresht i drejtë (90 gradë drejt ), rresht i shkallëzuar (60 gradë me shkallë ose 45 gradë), rresht i parregullt, rregullim i kombinuar i vrimave të mëdha dhe të vogla, etj.
Shërbim me vlerë të shtuar prerja, rrotullimi, palosja, saldimi, lakimi, etj.,
paketë paketimin e filmit plastik dhe transportin e paletave, ose sipas kërkesave të klientit

410 Vetitë e pllakës shpuese prej çeliku inox

1. Rezistenca ndaj korrozionit

410 çelik inox ka rezistencë të mirë korrozioni në mjedise të lehta korrozive.

2. Forca e lartë

Materiali inox ofron forcë dhe ngurtësi të lartë, i cili mund t'i rezistojë presionit dhe tensionit të madh dhe nuk është i lehtë për t'u deformuar dhe thyer.

3. Fleksibiliteti i projektimit

Në Gnee Steel, jonë pllaka të valëzuara prej çeliku inox, duke përfshirë çelik inox 410, janë të disponueshëm në një shumëllojshmëri të gjerë trashësish, gjerësish, gjatësie, përfundimesh, modelesh vrimash dhe notash për të zgjedhur. Gjithashtu, ne mbështesim personalizimin për të përmbushur kërkesat specifike të dizajnit.

4. Forca mekanike

Forca elastik Fuqia e fitimit Zgjatja (%) Fortësi Këndi i përkuljes
> 450 Mpa > 205 Mpa > 20% <HRB96 180 °

5. Shkathtësia

Dizajni i shpimit ofron një sërë veçorish funksionale. Për shembull, mund të zvogëlojë peshën dhe të zvogëlojë kalimin e dritës, lëngut, zërit dhe ajrit, gjë që i bën 410 fletët e shpuara prej çeliku inox shumë të dobishme në aplikime të ndryshme.

6. Vetitë magnetike

Çelik inox 410 është magnetik si në kushtet e pjekjes ashtu edhe në ato të ngurtësuara.

7. Pamja e bukur

Gjithashtu ka veti të mira dekorative dhe mund të përdoret si në dekorime të jashtme ashtu edhe në ato të brendshme. Pamja e saj e hijshme dhe moderne mund të shtojë interesin dhe strukturën vizuale, duke rritur estetikën e saj të përgjithshme.

8. Lehtë për t'u mirëmbajtur

Sipërfaqja e lëmuar prej çeliku inox e bën të lehtë pastrimin dhe mirëmbajtjen, duke reduktuar nevojën për pastrim dhe mirëmbajtje të shpeshtë.

Modelet me grusht

410 Aplikacionet e pllakave shpuese prej çeliku inox

Pllaka shpuese prej çeliku inox 410 përdoret zakonisht në aplikime të ndryshme, duke përfshirë:

1. Struktura e Ndërtimit

410 Pllakat me vrima inox përdoren zakonisht në tavane, mure, platforma, parmakë shkallësh, kangjella mbrojtëse dhe pjesë të tjera në fushën e dekorimit arkitektonik. Nga njëra anë, struktura e saj unike e vrimave lejon qarkullimin e ajrit dhe transmetime të mira të dritës; nga ana tjetër, pllaka e shpuar prej çeliku inox mund të sigurojë kapacitet të mirë mbajtës dhe rezistencë ndaj kompresimit.

2. Filtrimi Industrial

Pllakat e shpuara prej çeliku inox përdoren zakonisht në filtra, ekrane dhe pajisje të tjera në fushën e filtrimit industrial. 410 Pllakat e shpuara prej çeliku inox janë rezistente ndaj korrozionit, rezistente ndaj temperaturës së lartë dhe rezistente ndaj konsumit dhe janë të përshtatshme për operacionet e filtrimit të lëngjeve dhe gazeve të ndryshme.

3. Pjesë Auto

Pllakat shpuese prej çeliku inox përdoren zakonisht në kllapat e sediljeve, panelet e dyerve, radiatorët, kapuçët e motorit dhe pjesë të tjera për të siguruar ventilim të mirë dhe për të parandaluar hyrjen e papastërtive.

410 Aplikacionet e pllakave shpuese prej çeliku inox

4. Muri dhe Ndarja

Ato mund të përdoren si ndarje ose mure për të ndarë hapësirën ose për të krijuar zona të privatësisë.

5. Mbrojtja dhe rrethimi

Ato përdoren shpesh në serra ose ambiente kafshësh për të siguruar një sipërfaqe të qëndrueshme, rezistente ndaj korrozionit dhe të lehtë për t'u pastruar, e cila lejon ajrimin dhe dritën natyrale të kalojë.

6. Përdorime të tjera

410 Pllaka shpuese prej çeliku inox mund të përdoret në prodhim: artizanat, grilë të altoparlantëve të nivelit të lartë, makineri të përpunimit të ushqimit, barriera të zërit, kolektorë pluhuri, strehim të instrumenteve elektronike, etj.

410 Pllaka të shpuara inox

410 Standardet e inspektimit të pllakave të shpuara prej çeliku inox

Këtu janë disa gjëra që duhen mbajtur parasysh kur inspektohen pllakat e goditjes 410 SS:

1. Diametri i vrimës dhe hapësira e fletës së çelikut të shpuar duhet të shpërndahet në mënyrë të barabartë në të gjithë pllakën dhe ka rregulla të caktuara si për animet horizontale ashtu edhe për ato vertikale.

2. Nuk ka vrima në sipërfaqen e pllakës së shpuar prej çeliku inox.

3. Trashësia e pllakës duhet të plotësojë standardet.

4. Sipërfaqja e fletës inox të shpuar duhet të jetë e lëmuar dhe e pastër.

5. Fleta inox me vrima të formuara duhet të arrijë nivelin e përcaktuar nga klienti.

6. Përpunimi i thellë i rrjetës së çelikut inox të shpuar duhet të plotësojë standardet e formësimit dhe ngjyrosjes.

Gnee Steel është një prodhues profesionist i pllakave të shpuara prej çeliku inox, dhe ne mund të ofrojmë standarde të ndryshme të inspektimit të pllakave të shpuara prej çeliku inox nëse është e nevojshme.

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.