410 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Bobina prej çeliku inox Seria 400 » 410 Bobina inox
410 Bobina prej çeliku inox

410 Bobina prej çeliku inox

Mbështjelljet prej çeliku inox 410 janë një nga përfaqësuesit e mbështjelljeve prej çeliku të pandryshkshëm të serive 400 dhe përdoren gjerësisht në prodhimin industrial, dekorimin arkitektonik, industrinë e automobilave, pajisjet kimike, pajisjet mjekësore dhe fusha të tjera. Nëse keni nevojë për spirale inox 410 ose produkte të tjera çeliku inox, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni, Gnee do t'ju ofrojë këshillat më profesionale, produktet më të përshtatshme dhe shërbimin më të mirë!

Produkt
410 Bobina prej çeliku inox
Tipi
Spirale çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Shërbimet

Çfarë është spiralja prej çeliku inox 410?

Përpara se të njihemi me mbështjelljet e çelikut inox 410, le të kuptojmë së pari se çfarë është çelik inox 410. 410 çelik inox është një material çelik inox me fortësi të lartë dhe rezistencë të lartë ndaj konsumit. Është një nga përfaqësuesit e çelik inox të serisë 400. Ai përbëhet kryesisht nga hekur, karbon, i përbërë nga krom dhe elementë të tjerë, ka avantazhe unike dhe një gamë të gjerë përdorimesh.

410-Sinox-Steel-Coil-1

410 spiral çelik inox është një mbështjellje e vazhdueshme e bërë nga 410 fletë çeliku inox përmes një sërë procesesh përpunimi (të tilla si rrotullimi i nxehtë, rrotullimi i ftohtë, etj.), dhe ka veti të mira mekanike, rezistencë ndaj oksidimit në temperaturë të lartë dhe rezistencë të mirë në tërheqje. Rezistenca ndaj konsumit dhe veti të tjera të shkëlqyera. Mund të përdoret gjerësisht në prodhimin e kaldajave, pajisjeve petrokimike, pajisjeve mjekësore, tubave të shkarkimit të automobilave, hapësirës ajrore dhe fushave të tjera.

Specifikimet e produktit

standard ASTM A240/A240M, JIS G4304, EN 10088-2, GB/T 20878, etj.
Trajtim sipërfaqësor 2B, BA, NR.1, NR.4, 2D, etj.
Gjerësia (mm) 1000, 1219, 1250, 1500, etj.
Trashësia (mm) 0.3, 0.5, 0.8, 1.0, etj.
Gjatësia (mm) customizable
Fortësi Zakonisht midis HRC 25 dhe 40
Forca e rendimentit (MPa) 450-600
Rezistenca në tërheqje (MPa) 650-850
zgjatim 15%-25%
Rezistenca në ndikim (J) 30-60
Element kimik (%) C≤0.15, Si≤1.0, Mn≤1.0, P≤0.04, S≤0.03, Cr≤11.5-13.5

Përmbajtja në tabelën e mësipërme është vetëm një opsion i zakonshëm, dhe specifikimet dhe dimensionet e produktit aktual mund të personalizohen sipas nevojave tuaja. Nëse keni nevoja në këtë fushë, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni për më shumë detaje të produktit.

Cilat janë karakteristikat e spirales inox 410?

Fortësi e mirë dhe rezistencë ndaj konsumit: Spiralja prej çeliku inox 410 përmban një sasi të moderuar elementësh karboni, ka fortësi të mirë dhe rezistencë ndaj konsumit dhe është i përshtatshëm për prodhimin e pjesëve dhe veglave me kërkesa të larta për rezistencë ndaj konsumit.

Përpunim i lehtë: Bobinat prej çeliku inox 410 janë të lehta për t'u përpunuar në gjendje të pjekjes dhe mund të përpunohen në format dhe madhësitë e kërkuara duke shtrirë, petëzuar në të ftohtë, prerje dhe prerje.

Rezistencë e mirë ndaj korrozionit: Megjithëse rezistenca e tij ndaj korrozionit është pak më e ulët në krahasim me çeliqet e tjerë inox, ai mund të sigurojë ende rezistencë të mirë ndaj korrozionit për përdorim në disa mjedise specifike.

410-Sinox-Steel-Coil-2

magnetike: Bobinat prej çeliku inox 410 janë magnetike, duke i bërë ato ideale për disa aplikacione ku kërkohen vetitë magnetike.

Çmimi relativisht i ulët: Krahasuar me mbështjelljet e tjera prej çeliku inox, të tilla si mbështjelljet prej 304 çelik inox dhe 316 mbështjellje çeliku inox, çmimi i 410 mbështjelljeve prej çeliku inox është relativisht i ulët.

Përparësitë e shumta të mbështjelljeve prej çeliku inox 410 e bëjnë atë të shkëlqyer në prodhimin e pjesëve mekanike, ngrohësve të ujit, kaldajave, enëve nën presion, tubave të shkarkimit të automobilave, thikave, gjilpërave, etj., dhe është përdorur gjerësisht.

Për çfarë përdoret spiralja prej çeliku inox 410?

Sipas hyrjes së mëparshme, ne kemi mësuar për avantazhet e shumta të spirales inox 410, le të hedhim një vështrim në skenarët e aplikimit të saj në industri dhe jetë:

1. Fusha e Prodhimit Industrial

Thika: të tilla si thikat industriale të prerjes, tehet e sharrës dhe tehet prerëse, këto thika duhet të kenë fortësi të mirë dhe rezistencë ndaj konsumit për të siguruar qëndrueshmëri dhe qëndrueshmëri nën ngarkesë të rëndë dhe prerje me shpejtësi të lartë;

Prodhimi i valvulave: Valvulat industriale luajnë një rol të rëndësishëm në procesin e kontrollit dhe transmetimit të lëngjeve, kështu që ato kanë kërkesa strikte për materialet. Karakteristikat e shkëlqyera të bobinës inox 410 e bëjnë atë një material ideal për pjesët e brendshme të valvulës, duke siguruar funksionimin e besueshëm të valvulës në mjedise të ndryshme komplekse;

Industriale-Prodhuese-Fushore

Përveç kësaj, mbështjelljet 410 inox përdoren gjithashtu gjerësisht në pajisjet petrokimike, si rezervuarët e magazinimit të naftës, kontejnerët kimikë, tubacionet, etj.

2. Fusha e Dekorimit Arkitekturor

Garda: Mbështjelljet prej çeliku inox 410 përdoren shpesh për të bërë parmakë mbrojtëse, të tilla si parmakët e shkallëve, parmakët e ballkonit, etj. Rezistenca dhe forca e tij ndaj korrozionit mund të sigurojnë qëndrueshmërinë dhe qëndrueshmërinë afatgjatë të parmakut në mjedisin e jashtëm.

Panele dekorative: Bobinat prej çeliku inox 410 mund të bëhen në panele të ndryshme dekorative pas trajtimit sipërfaqësor, si panele dekorative muri, panele dekorative tavani etj.

Fusha-e-Arkitekturore-Dekorimi

Dyer dhe dritare: Dyert dhe dritaret e bëra nga bobina inox 410 kanë fortësi të shkëlqyer dhe rezistencë ndaj konsumit, të përshtatshme për ambiente të jashtme dhe të lagësht.

Aplikimi i 410 mbështjelljeve inox në fushën e dekorimit arkitektonik i shton modën dhe bukurinë ndërtesave duke garantuar qëndrueshmërinë dhe besueshmërinë e materialeve të dekorimit arkitektonik.

3. Enë gatimi dhe pajisje shtëpiake

Thika kuzhine: të tilla si thika, gërshërë, thika kuzhine, etj. Fortësia e lartë dhe rezistenca e mirë ndaj korrozionit të mbështjelljeve 410 inox i bëjnë thikat të kenë performancë të shkëlqyer prerjeje dhe qëndrueshmëri.

Enë gatimi dhe tigane: Bobinat prej çeliku inox 410 përdoren gjithashtu gjerësisht në prodhimin e enëve të gatimit dhe tiganëve me jetëgjatësi të gjatë shërbimi.

Enë gatimi dhe pajisje shtëpiake

Pajisjet e vogla: të tilla si tenxherja e brendshme e tenxheres së orizit, pllaka ngrohëse e tenxhere me induksion, etj., përçueshmëria e shkëlqyer termike dhe rezistenca ndaj korrozionit e 410 mbështjelljeve inox mundësojnë që pajisjet e vogla të punojnë me efikasitet dhe të jenë të lehta për t'u pastruar.

Panelet e dyerve të frigoriferit: Rrotullat prej çeliku inox 410 kanë një pamje të bukur dhe rezistencë të mirë ndaj konsumit, dhe përdoren për të bërë panelet e dyerve të frigoriferit, duke i bërë frigoriferët më të qëndrueshëm dhe të lehtë për t'u pastruar.

Bobinat 410 inox kanë aplikime të rëndësishme në prodhimin industrial, dekorimin arkitektonik dhe jetën e përditshme. Aspektet e mësipërme janë vetëm disa sugjerime të zakonshme aplikimi. Me avancimin e teknologjisë dhe ndryshimet në kërkesë, mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm 301 gjithashtu mund të shkëlqejnë dhe nxehen në më shumë fusha. Nëse keni ndonjë nevojë në këtë drejtim, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni.

7184-7_0000_Siemens-Home-Connect-1

Arsyet për të zgjedhur GNEE

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.