409 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Bobina prej çeliku inox Seria 400 » 409 Bobina inox
409 Bobina prej çeliku inox

409 Bobina prej çeliku inox

Bobina prej çeliku inox 409 është një material i veçantë çeliku inox i përbërë nga hekur, krom, titan dhe elementë të tjerë, i cili ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit, veti të mira mekanike dhe formueshmëri. I përdorur gjerësisht në shumë fusha si prodhimi i automobilave, industria petrokimike dhe objektet e mbrojtjes së mjedisit, ai është një produkt çelik inox me funksione gjithëpërfshirëse dhe me kosto të lartë efikasiteti. Gnee, si furnizuesi kryesor i çelikut, ofron produkte me cilësi të lartë dhe shërbim të shkëlqyer, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni!

Produkt
409 Bobina prej çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Shërbimet

Çfarë është spiralja prej çeliku inox 409?

409 spiralja prej çeliku inox është një lloj i veçantë i mbështjelljes prej çeliku inox, i cili është një lloj çeliku inox ferritik, i përbërë kryesisht nga hekuri, krom dhe një sasi e vogël titani dhe elementë të tjerë. Midis tyre, përmbajtja e kromit është zakonisht rreth 10.5%. Bëhet nga shkrirja, derdhja, rrotullimi i nxehtë, rrotullimi i ftohtë, pjekja, turshi, etj. Ka veti të shkëlqyera mekanike dhe rezistencë ndaj korrozionit dhe mund të mbajë performancë të qëndrueshme në kushte të temperaturës së lartë. Përdoret gjerësisht në fusha të ndryshme industriale dhe shtëpiake. Perspektiva të mira aplikimi.

409-Sinox-Steel-Coil-2

Specifikimet e produktit të spiralës prej çeliku inox 409

Klasë 409 Bobina prej çeliku inox
standard EN 10088-2, JIS G4304, ASTM A240/A240M, GB/T 20878
Trajtim sipërfaqësor 2B, BA, NR.1, NR.4, 2D
Gjerësia (mm) 1000, 1219, 1250, 1500
Trashësia (mm) 0.3, 0.5, 0.8, 1.0
Gjatësia (mm) Customized
Forca e rendimentit (MPa) ≥ 175
Rezistenca në tërheqje (MPa) ≥ 360
Zgjatja (%) ≥ 18
Elementet kimike (%) C≤0.08, Si≤1.0, Mn≤1.0, P≤0.04, S≤0.03, Cr≤11.5-13.5, Ti≤0.7
Ambalazh Mund të personalizohet

Dallimi midis spirales inox dhe pllakës së çelikut inox

Pllaka çeliku inox dhe spiralja prej çeliku inox janë dy produktet më të zakonshme të çelikut të pandryshkshëm, zakonisht, spiralja prej çeliku inox karakterizohet nga një gjerësi më e hollë, e dhënë në formën e rrotullave, trashësia e saj është zakonisht nga disa milimetra deri në dhjetëra mikronë, dhe gjerësia mund të jetë Duke filluar nga dhjetëra milimetra në disa metra, gjatësia e rrotullës mund të jetë nga qindra metra në disa kilometra. Pllaka prej çeliku inox është relativisht e trashë dhe zakonisht jepet në formën e një pllake të sheshtë drejtkëndore, trashësia zakonisht është midis disa milimetra dhe disa centimetra, ndërsa gjatësia dhe gjerësia mund të jenë disa metra ose më shumë.

Inox-Steel-Coil-and-Stainless Steel-Plate

Për shkak të formave të ndryshme të tyre, skenarët e aplikimit janë gjithashtu të ndryshëm. Bobinat inox përdoren shpesh në raste që kërkojnë furnizim të vazhdueshëm ose me sipërfaqe të madhe, të tilla si prodhimi i tubave, kontejnerëve, pllakave, pajisjeve shtëpiake, pjesëve të automjeteve, etj. Pllakat inox janë të përshtatshme për aplikime që kërkojnë trashësi më të madhe, si p.sh. dekorimi, enët e kuzhinës, prodhimi i pajisjeve të rënda etj dhe shpesh përdoren për të bërë pjesë strukturore, enë të mëdha, enë nën presion etj.

Karakteristikat e spiralës prej çeliku inox 409

Rezistencë e mirë ndaj korrozionit: 409 spiral çelik inox përmban përmbajtje të lartë kromi, i cili ka rezistencë të shkëlqyer korrozioni dhe mund t'i rezistojë erozionit të shumicës së mediave korrozive.

Karakteristikat e mira mekanike: Në kushte të temperaturës së lartë dhe temperaturës së ulët, mbështjelljet prej çeliku inox 409 ruajnë veti të mira mekanike, kanë forcë të lartë rendimenti dhe rezistencë në tërheqje dhe kanë potencial të mirë aplikimi në pjesët strukturore dhe komponentët që mbajnë ngarkesë.

magnetike: 409 çeliku inox i përket çelikut inox ferrit, i cili ka veti të caktuara magnetike, gjë që e bën atë të ketë disa avantazhe në disa skenarë aplikimi specifik (siç janë aplikimet elektromagnetike).

Formueshmëria: Çelik inox 409 mund të formohet lehtësisht dhe të rrotullohet në forma të ndryshme, duke e bërë atë një zgjedhje popullore për aplikime që kërkojnë formim ose përkulje.

Performanca me kosto të lartë: Krahasuar me llojet e tjera të mbështjelljeve prej çeliku të pandryshkshëm të serisë 400, kostoja e përdorimit të mbështjelljeve prej 409 çeliku inox është relativisht e ulët, gjë që është një zgjedhje më ekonomike dhe praktike.

409-Sinox-Steel-Coil-4

aplikimi Field

Për shkak të rezistencës së tij të fortë ndaj korrozionit, vetive të mira mekanike, formueshmërisë dhe kostos së ulët, mbështjelljet prej çeliku inox 409 përdoren gjerësisht në prodhimin e automobilave, silenciatorët, konvertuesit katalitikë, materialet e dekorimit të ndërtimit, kanalizimet mjedisore komunale, objektet publike, përdoren gjerësisht në pajisjet e kuzhinës, dhe fusha të tjera.

Industria e automobilave

Spiralja prej çeliku inox 409 ka rezistencë ndaj temperaturës së lartë, rezistencë ndaj korrozionit dhe performancë të mirë saldimi, të cilat mund të plotësojnë kërkesat e emetimit të automobilave dhe të zgjasin jetën e pjesëve. Përdoret shpesh në prodhimin e sistemeve të shkarkimit të automobilave, të tilla si tubat e shkarkimit, silenciatorët dhe sistemet e shkarkimit.

petrokimike

Bobinat prej çeliku inox 409 kanë rezistencë të shkëlqyer korrozioni dhe mund të ruajnë stabilitetin në mjedise komplekse kimike të mesme. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet petrokimike, të tilla si rezervuarët e magazinimit të naftës, kontejnerët kimikë dhe tubacionet.

Objektet e mbrojtjes së mjedisit

Bobinat prej çeliku inox 409 janë rezistente ndaj temperaturave të larta, me kosto efektive dhe mund të mbajnë funksionimin afatgjatë të qëndrueshëm në mjedise të vështira. Ato përdoren shpesh në objektet e mbrojtjes së mjedisit, të tilla si inceneratorët e plehrave dhe pajisjet e trajtimit të gazit të mbeturinave.

Pajisjet bujqësore

bujqësi-pajisje

Bobinat prej çeliku inox 409 kanë rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe mund t'i rezistojnë erozionit të lagështisë dhe kimikateve në mjediset bujqësore. Në fushën e bujqësisë, përdoret për prodhimin e makinerive dhe pajisjeve bujqësore, si skelete serash për pemëtari dhe kultivim perimesh, automjete bujqësore etj.

Bobinat prej çeliku inox 409 përdoren gjerësisht në shumë industri si automobila, petrokimike, ndërtim dhe objekte për mbrojtjen e mjedisit. Performanca e tij e shkëlqyer e bën atë një material çelik inox me funksione gjithëpërfshirëse dhe një gamë të gjerë aplikimesh. Nëse jeni të interesuar për spirale çeliku inox 409 ose produkte të tjera çeliku inox, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni!

Arsyet për të zgjedhur GNEE

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.