321 Pllakë me model çelik inox
  1. Fillimi » produktet » 321 Pllakë me model inox
321 Pllakë me model çelik inox

321 Pllakë me model çelik inox

Pllaka me model çelik inox 321 ofron rezistencë të fortë ndaj korrozionit, një sipërfaqe elegante, forcë superiore, formueshmëri të mirë dhe performancë të shkëlqyer kundër rrëshqitjes. Prandaj, do të ishte një zgjedhje e shkëlqyeshme për një sërë aplikimesh si tubacionet e naftës dhe gazit, përpunimin petrokimik dhe kimik, hapësirën ajrore, industrinë dhe madje edhe komponentët arkitekturorë. Shkathtësia e saj e bën pllakën me model çelik inox 321 të bëhet materiali i preferuar në mbarë botën.

Klasë
321
Mostrat
I pranueshëm
Customization
mbështetje
Certifikim
ISO-9001
Shërbimet

përshkrim i produktit

Pllaka me model çelik inox 321 është një lloj materiali metalik që është ngulitur në pllakën e thjeshtë çelik inox 321 nga pajisjet mekanike për të formuar modele të ngritura në sipërfaqen e saj. Duke bërë këtë, ai mund të formojë një sipërfaqe të pabarabartë dhe të ngritur, duke siguruar kështu performancë superiore kundër rrëshqitjes dhe një përfundim të bukur. Rrjedhimisht, përdoret gjerësisht në aplikime që kërkojnë fërkime dhe rezistojnë ndaj korrozionit dhe ndryshkut.

Pllaka me model çelik inox 321

321 Stainless Steel

Në përgjithësi, çelik inox 321 është një çelik inox austenitik me titan. Që nga viti titan ka një afinitet më të fortë për karbonin sesa kromin, karbidi i titanit mund të precipitojë brenda kokrrave në vend që të formohet në kufijtë e kokrrave gjatë përpunimit. Prandaj, ai stabilizon materialin dhe heq ndjeshmërinë e tij ndaj efekteve të korrozionit ndërgranular pas ekspozimit ndaj temperaturave në diapazonin e reshjeve të karbitit të kromit prej 800 – 1500°F (427 – 816°C).

Përbërja Kimike prej çelik inox 321

C Cr Ni Mn P S Si Ti N
0.08 17-19 9-12 2 0.045 0.03 0.75 5 x (C + N)-0.7 0.1

321 Specifikimet e pllakës së modelit inox

standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN, SUS
Klasë 321
Trashësia 0.3 mm - 12 mm
Gjerësi 500 mm – 1500 mm ose sipas kërkesës
Gjatësi 500 mm – 2000 mm ose sipas kërkesës
Tolerancë ± 1%
Modelet e modeleve në formë T-je, fasule e rrumbullakët, thjerrëza, diamanti, shiriti, kokrra orizi etj.
Fund i mbuluar me brymë, mat, pasqyrë, 2B, 2D, BA, NR.4, NR.1, 8K, HL, etj.,
Fortësi e butë, e fortë, gjysmë e fortë, çerek e fortë, pranvera e fortë, etj.,
Paketim PVC + i papërshkueshëm nga uji ose letër + paketë druri

Stainless 321 Notat ekuivalente

Kinë (GB) 06Cr18Ni11Ti
Japoni (JIS) SUS321
Amerikë ASTM 21, UNS S32100
Kore (KS) STS321
Gjermani (DIN) 1.4541
Bashkimi Evropian (BSEN) 1.4541
Indi (IS) 04Cr18Ni10Ti20
Australia (AS) 321
Kina Tajvan (CNS) 321

Prona të përgjithshme

Pllaka me model çelik inox 321 ka avantazhe të shumta që e bëjnë pllakën të aplikohet në industri të ndryshme. Këtu rendisim disa avantazhe kryesore për të cilat mund të keni një ide të përafërt.

1. Rezistencë e shkëlqyer ndaj korrozionit dhe ndryshkut: i bërë prej pllakë inox substrati, ai mund të sigurojë rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe ndryshkut ndaj oksidimit dhe korrozionit kimik sesa çeliku i zakonshëm.

2. Pronë superiore kundër rrëshqitjes: Ndryshe nga çeliku i thjeshtë me një sipërfaqe të lëmuar, kjo lloj pllake siguron një dizajn të modeluar dhe të ngritur, duke kontribuar në rritjen e fërkimit dhe parandalimin e rrëshqitjes.

3. Veti të mira mekanike: pllaka ka performancë të shkëlqyeshme ndaj këputjes së stresit në temperaturë të lartë dhe rezistencë ndaj zvarritjes ndaj temperaturës së lartë, më e mirë se pllaka e modelit prej çeliku inox 304.

4. Saldueshmëri e mirë: Shtimi i Ti, zakonisht pesë herë më i madh se përmbajtja e karbonit në pllakën me model inox 321, mund të zvogëlojë reshjet e karabit gjatë saldimit dhe përmirëson vetitë e ngritura të temperaturës së punës. Prandaj, mund të saldohet dhe përpunohet lehtësisht nga praktikat standarde të fabrikimit të dyqaneve në temperatura të larta dhe pjekja pas saldimit nuk kërkohet pas procesimit. Megjithatë, ajo nuk mund të ngurtësohet nga trajtimi termik, vetëm duke punuar në të ftohtë.

5. Rezistencë e lartë: ky aliazh çeliku është mjaft i fortë dhe mund të jetë i vështirë për t'u përpunuar për shkak të shtimit të titanit. Nëse është e nevojshme, rekomandoni mjete të mprehta, të fuqishme përpunimi dhe lubrifikant cilësor. Për më tepër, shmangni shkurtimet e ndërprera për të parandaluar dëmtimin e panevojshëm.

6. Sipërfaqja e bukur: Dizajni i tij me model të ngritur ofron një efekt 3D dhe ndjenjë artistike, duke ofruar rezultate të paimagjinueshme për projektet tuaja. Përveç kësaj, është jo magnetik.

sipërfaqe e ndritshme

Aplikime të zakonshme

Për shkak të strukturës së saj të veçantë kimike, fleta me model çelik inox 321 është ideale për aplikime ku kërkohet rezistencë ndaj korrozionit ndërgranular në temperaturë të lartë. Ai përfshin naftën, hapësirën ajrore, prodhimin e energjisë, industrinë, ndërtimin, prodhimin, makineritë, etj. Këtu listoni disa shembuj për referencën tuaj.

1. Komponentët e avionit, kolektorët, pajisjet e përpunimit kimik, shkëmbyesit e nxehtësisë, lidhjet e zgjerimit;

2. Kontejner, oksidues termik, pajisje për shërbimin e ushqimit, makina hekurudhore, rimorkio, dyer, vegla prodhimi;

3. Pajisje shtëpiake, ngrirës, ​​pajisje mjekësore, enë gatimi, materiale ndërtimi, kondensatorë, filtra, valvola, fllanxha;

4. Enët nën presion, tubacionet e djegies së naftës dhe gazit të mbeturinave, predhat e bojlerit, komponentët e furrës;

5. Duhet theksuar se 321 pllakë inox mund të lëmohet deri në një farë mase, por nuk rekomandohet për aplikime dekorative.

mbuluar

Blerje Me cilësi të lartë 321 Si palodhur Szhvishem Model Pvonës tani

Çmimi i pllakës me model SS 321 ndryshon në varësi të madhësive, gjerësisë, gjatësisë, trashësisë, modelit, qëllimit të përdorimit dhe buxhetit të dëshiruar. Prandaj, është e vështirë të thuhet numri specifik, ju rekomandojmë të na kontaktoni për çmimin më të fundit tani. Ne jemi një distributor, përpunues dhe furnizues i specializuar i produkteve prej çeliku inox. Produktet tona përfshijnë pllaka çeliku inox, mbështjellje, tuba, petë dhe pajisje, të cilat priten mirë dhe vlerësohen nga përdoruesit në të gjithë botën. Mezi pres të flas me ju tani!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.