321 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » 321 Pllakë e valëzuar inox
321 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

321 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

321 Pllaka e valëzuar prej çeliku inox është bërë nga 321 pllaka çeliku të pandryshkshëm që janë mbështjellë dhe përkulur në të ftohtë në profile të ndryshme të valëzuar. Ofron rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit, veçanërisht në mjedise acidike dhe kloride. Për më tepër, ai njihet për forcën dhe qëndrueshmërinë e tij. Së fundi, ka peshë të lehtë, instalim të lehtë dhe mirëmbajtje falas, pasi është përdorur gjerësisht në ndërtesa industriale dhe civile, magazina, ndërtesa speciale, shtëpi me strukturë çeliku me hapje të madhe, etj. Nëse keni nevojë për 321 pllaka të valëzuara prej çeliku inoks për projektet tuaja, Mirë se vini të na kontaktoni për të biseduar më tej!

Klasë
321
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

321 Prezantimi i pllakave të valëzuara prej çeliku inox

321 Pllaka e valëzuar prej çeliku inox është bërë duke u rrotulluar në pllaka çeliku inox 321 për të formuar modele të ndryshme të valëzuar. 321 çelik inox është një aliazh çeliku inox austenit krom-nikel që përmban titan si një element stabilizues. Kjo e bën atë të përdoret zakonisht në industri të ndryshme, duke përfshirë hapësirën ajrore, automobilat, përpunimin kimik, mjekësinë dhe arkitekturën. Këtu janë përbërësit kimikë të çelikut inox 321 për referencën tuaj.

Klasë C Si Mn P S Ni Cr Ti
321 ≤0.08 ≤1.00 ≤2.00 ≤0.045 ≤0.03 9.00-12.00 17.0-19.0 5c-0.70

321 Specifikimi i pllakës së valëzuar prej çeliku inox

Klasë 321
material pllakë inox
standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
Trashësia 0.2 - 12 mm
Gjerësi 600 – 1500 mm (përshtatje e mbështetjes)
Gjatësi 800 – 5000 mm (përshtatje e mbështetjes)
Tolerancë ± 1%
Fund i krehur, i veshur me ngjyra, i rërë, i lëmuar, etj
Teknikë mbështjellë ftohtë
Paketim PVC + i papërshkueshëm nga uji ose letër + paketë druri

321 Karakteristikat e pllakës së valëzuar prej çeliku inox

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 321 ofron disa veçori që e bëjnë atë një zgjedhje popullore për aplikime të ndryshme. Këtu janë disa karakteristika kryesore që duhet t'i hidhni një sy:

1. Rezistenca ndaj nxehtësisë

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 321 mund të përballojë temperaturat e larta deri në 900°C (1652°F), duke e bërë atë të përshtatshme për aplikime ku nxehtësia është shqetësuese. Kjo është dukshëm më e lartë se diapazoni maksimal i temperaturës Pllakë e valëzuar çelik inox 304, zakonisht përdoret deri në 500°C (932°F).

2. Rezistencë superiore ndaj korrozionit

Shtimi i titanit në çelik inox 321 përmirëson rezistencën e tij ndaj korrozionit ndërgranular. Kjo e bën atë një zgjedhje të përshtatshme për aplikimet ku ekspozimi ndaj mjediseve gërryese është një shqetësim.

3. Përpunueshmëri e mirë

Çeliku inox i klasës 321 shfaq karakteristika të shkëlqyera formimi dhe saldimi. Mund të formohet lehtësisht në forma dhe madhësi të ndryshme, duke e bërë atë të përshtatshëm për proceset e fabrikimit.

321 Prodhimi i pllakave të valëzuara prej çeliku inox

4. Stabilitet i lartë

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 321 ofron gjithashtu stabilitet dhe forcë të jashtëzakonshme, duke e bërë atë të përshtatshme për aplikime të vështira. Ka veti të larta të zvarritjes dhe këputjes së stresit, të cilat e bëjnë atë ideal për enët nën presion dhe aplikimet e kaldajave.

5. Pronë jo magnetike

Fleta e valëzuar prej çeliku inox 321 është jo magnetike, e cila mund të jetë e dobishme në aplikime të caktuara.

6. Jetëgjatësia dhe mirëmbajtja e ulët

Ofron jetëgjatësi të pakrahasueshme dhe kërkon mirëmbajtje minimale, duke ulur kështu kostot e përgjithshme dhe duke siguruar besueshmëri afatgjatë në aplikacione të ndryshme.

Pesha të lehta

321 Aplikimet e pllakave të valëzuara prej çeliku inox

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 321 gjen aplikime në industri të ndryshme për shkak të vetive të saj unike. Këtu janë disa aplikacione të zakonshme:

1. Ndërtim

Pllakat e valëzuara prej çeliku inox 321 mund të përdoren në ndërtim për aplikime të ndryshme, të tilla si çati, veshja dhe përbërës strukturorë, ku kërkohet rezistenca dhe forca ndaj korrozionit.

2. Industria automotive

Mund të përdoret në industrinë e automobilave për aplikime të tilla si sistemet e shkarkimit, konvertuesit katalitikë dhe komponentë të tjerë që kërkojnë rezistencë ndaj temperaturës së lartë dhe rezistencë ndaj korrozionit.

3. Gjenerimi i fuqise

Pllakat e valëzuara prej çeliku inox 321 përdoren gjerësisht në aplikimet e prodhimit të energjisë, duke përfshirë turbinat, shkëmbyesit e nxehtësisë dhe sistemet e tubacioneve, ku performanca në temperaturë të lartë dhe rezistenca ndaj korrozionit janë thelbësore.

321 Aplikimet e pllakave të valëzuara prej çeliku inox

4. Kimike Përpunimi

Rezistenca ndaj korrozionit e çelikut inox 321 e bën atë një zgjedhje të përshtatshme për pajisjet e përpunimit kimik si reaktorët dhe rezervuarët e magazinimit. Aftësia e tij për t'i rezistuar korrozionit siguron sigurinë dhe efikasitetin e operacioneve të përpunimit kimik.

5. Industria e Hapësirës Ajrore

Për shkak të rezistencës së saj jashtëzakonisht të lartë ndaj temperaturës dhe korrozionit, pllaka e valëzuar prej çeliku inox 321 gjen përdorim të shpeshtë në komponentët e hapësirës ajrore si sistemet e shkarkimit dhe kanalet. Aftësia e tij për t'i bërë ballë kushteve ekstreme e bën atë një aset të vlefshëm në sektorin e hapësirës ajrore.

6. Zbatime Detare

Rezistenca ndaj korrozionit e çelikut inox 321 e bën atë të përshtatshëm për përdorim në mjedise detare, ku mund të përballojë ekspozimin ndaj ujit të kripur dhe elementëve të tjerë gërryes.

7. Përdorime Publike

321 Pllakat e valëzuara prej çeliku inox mund të përdoren gjithashtu në aplikime duke përfshirë pajisjet e përpunimit të ushqimit, shkëmbyesit e nxehtësisë, enët nën presion, përbërësit e bojlerit, pajisjet për ngjyrosje dhe tharje, etj.

Pllaka të valëzuara prej çeliku inox Gnee

Blini pllaka të valëzuara prej çeliku inox 321 nga Gnee Steel

Gnee Steel është një furnizues dhe eksportues i besueshëm çeliku inox me më shumë se 15 vjet përvojë. Ne kemi teknologji të përparuar të prodhimit dhe punëtorë të pjekur për të prodhuar me cilësi të lartë pllaka të valëzuara prej çeliku inox. Ato mund të aplikohen në klasat e njohura prej çeliku inox si 304, 316 dhe 321. Nëse keni nevojë, na kontaktoni për të mësuar më shumë detaje!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.