Pllakë shpuese prej çeliku inox 316
  1. Fillimi » produktet » 316 Pllakë shpuese inox
Pllakë shpuese prej çeliku inox 316

Pllakë shpuese prej çeliku inox 316

316 Pllaka e shpuar prej çeliku inox është një nga produktet më të njohura dhe të gjithanshme të paneleve rrjetë metalike. Në përgjithësi është bërë nga 316 fletë ose mbështjellje çeliku inox, të cilat janë të shpuara në mënyrë uniforme dhe kanë një shumëllojshmëri të madhësive, formave dhe konfigurimeve të vrimave. Modelet e vrimave ofrojnë performancë të mirë ajrimi, skanimi, filtrimi dhe mbrojtjeje, të cilat mund të përdoren gjerësisht në ndërtim, dekorim, inxhinieri, petrokimike, përpunimin e ushqimit dhe industri të tjera.

Klasë
316
Procesi i prodhimit
punching
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

316 Prezantimi i pllakës së shpimit prej çeliku inox

Në përgjithësi, pllaka shpuese prej çeliku inox 316 prodhohet duke goditur 316 pllaka çeliku inox. 316 Çelik inox është një klasë standarde që përmban molibden, klasa e dytë më e kërkuar pas klasës 304 në mesin e çeliqeve inox austenitikë. Molibdeni jep 316 veti të përgjithshme më të mira rezistente ndaj korrozionit sesa Grade 304, veçanërisht rezistencë më të lartë në mjediset e klorurit.

316 Specifikimi i pllakës shpuese prej çeliku inox

Materiale të papërpunuara pllakë inox
Standardet JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
notat 316
Trashësia 1 – 12 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjerësi 600 – 1500 mm ose sipas kërkesave të klientit
Gjatësi 800 – 3000 mm ose sipas kërkesave të klientit
madhësia Hole 0.2 -155 mm ose sipas kërkesave të klientit
Modelet e vrimave vrima të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe, me vrima ose të zgjatura, gjashtëkëndore, trekëndëshe, gjeometrike, mikroporoze, diamanti, vrima të parregullta ose sipas kërkesave të klientit
Fund 2B, 2D, BA, Nr 4., HL, 6K/8K, i krehur, i lëmuar, etj.
Metodat e rregullimit të goditjes rresht i drejtë (90 gradë drejt ), rresht i shkallëzuar (60 gradë me shkallë ose 45 gradë), rresht i parregullt, rregullim i kombinuar i vrimave të mëdha dhe të vogla, etj.
Shërbim me vlerë të shtuar prerja, rrotullimi, palosja, saldimi, lakimi, etj.,
paketë paketimin e filmit plastik dhe transportin e paletave, ose sipas kërkesave të klientit

316 Veçoritë e pllakës shpuese prej çeliku inox

Këto fletë çeliku inox me vrima përdoren zakonisht në aplikime të ndryshme për shkak të karakteristikave të tyre unike. Këtu janë disa karakteristika kryesore:

1. Rezistencë superiore ndaj korrozionit

Çelik inox 316-grade ofron rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit, duke e bërë atë të qëndrojë shumë ndaj acidit, alkalit, kripës dhe kushteve të tjera të vështira.

2. Projektimi i shpimit

Pllaka shpohet për të paraqitur modele të ndryshme vrimash që shpërndahen në mënyrë të barabartë. Hapje të ndryshme, forma vrimash dhe hapësira mund të personalizohen sipas nevojave të klientit.

2. Qëndrueshmëri e madhe

Ka një jetëgjatësi të gjatë shërbimi, e cila është 3 deri në 5 herë më shumë se ajo e rrjetës së zakonshme me vrima hekuri.

3. shkathtësi e mendjes

Modeli i shpimit mund të personalizohet për të arritur qëllime specifike estetike ose praktike, të tilla si ventilimi, filtrimi, kontrolli akustik ose efektet dekorative.

5. Apeli estetik

Fletët e çelikut inox të shpuar mund të shtojnë një prekje vizualisht tërheqëse dhe moderne në projektet arkitekturore dhe të projektimit. Modelet e krijuara nga perforimet mund të krijojnë efekte vizuale interesante, tekstura ose hije.

Modelet me grusht

316 Aplikacionet e pllakave shpuese prej çeliku inox

Për shkak të këtyre karakteristikave të shkëlqyera, fletët e shpuara prej çeliku inox 316 mund të përdoren gjerësisht në aplikime industriale, tregtare, dekorative, arkitekturore dhe dekorative. Mund ta gjeni në:

1. Tavan i varur, veshja e mureve me perde dhe panele muri

2. Barrierat në autostrada, hekurudha, metro dhe transporte të tjera

3. Panele që thithin zërin, grilat e altoparlantëve, mbulesa kundër pluhurit dhe zërit për sistemet audio

4. Panele të dekoruara që mund të përdoren për ndërtimin e shkallëve, ballkoneve, tavolinave, dritareve dhe karrigeve

5. Mbulesa mbrojtëse për pajisjet mekanike

6. Sita bluarëse, sitat e mia, sitat e grurit dhe sitat në formë I për ushqim

7. Mbulesa ushqimore, pjata frutash dhe enë të tjera kuzhine

8. Rrjetat e ventilimit për ruajtjen e grurit

9. Filtrat e kullimit të lëndinës në fushën e futbollit, filtrat e vajit dhe ndarësit

10. Rrethimi i kafshëve

11. Panele balustrade, gardhe, panele mbushëse të portës dhe panele mbrojtëse

12. Mund të përdoret gjithashtu në zona banimi që mund të ofrojnë privatësi për banorët e ndërtesës pa bllokuar pamjen totale.

316 Aplikacionet e pllakave shpuese prej çeliku inox

Pse Zgjidhni Gnee si furnizuesi juaj i pllakave shpuese 316 SS?

Gnee Steel ka qenë fabrikuese çeliku për më shumë se 16 vjet prodhim dhe shitje. ne mund të ofrojmë:

Opsionet e personalizimit

Ne ofrojmë opsione të ndryshme personalizimi për të përmbushur nevojat e klientëve të ndryshëm. Ju mund të zgjidhni hapësirën e vrimave, paraqitjet e vrimave dhe madhësinë e pllakës sipas kërkesave.

Quality Assurance

Fletët tona të shpuara prej çeliku inox 316 i nënshtrohen procedurave strikte të kontrollit të cilësisë dhe përputhen me standardet ndërkombëtare. Ne garantojmë të ofrojmë produkte me cilësi të lartë për të përmbushur kërkesat dhe pritshmëritë e klientëve tanë.

Na Kontaktoni Tani

Nëse jeni të interesuar për fletën tonë të shpuar prej çeliku inox 316 ose keni ndonjë pyetje, ju lutemi kontaktoni ekipin tonë të shitjeve. Ne do të ofrojmë informacion të detajuar për produktin, sugjerime të personalizuara dhe kuota.

Ne do t'i përgjigjemi emailit tuaj brenda 24 orëve!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.