304 Tub i salduar prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » 304 Tub me saldim inox
304 Tub i salduar prej çeliku inox

304 Tub i salduar prej çeliku inox

Saldimi me plazmë, saldimi me hark me argon, saldimi me hark nën ujë, saldimi me shpejtësi të dritës dhe saldimi me frekuencë të lartë janë të gjitha metodat e përdorura për bashkimin e tubave. 304 çelik inox është një lloj tipik çeliku inox, dhe tubi i salduar prej çeliku inox 304 është një lloj tubi i salduar i prodhuar nga çelik inox 304.

Artikull
304 Tub i salduar prej çeliku inox
standard
ASTM, DIN, GB ose madhësia e personalizuar e kërkuar nga klientët
Trashësi muri
0.5 ~ 30 mm
Outer Diametri
6 mm ~ 630 mm
Shërbimet

Cili është ndryshimi midis tubit prej çeliku të pandryshkshëm dhe atij të salduar?

Tub i salduar prej çeliku inox, i quajtur edhe tub dekorativ prej çeliku inox, lënda e parë është shirit çeliku, rrip çeliku është ngjitur, dhe muri i brendshëm do të ketë një saldim, aplikimi i tij është i gjerë, kryesisht dekorim, inxhinieri peizazhi, produkte mobiljesh dhe fusha të tjera ; Sipërfaqja është normalisht mat ose e pasqyruar, dhe lyerja, lyerja, spërkatja dhe procese të tjera përdoren gjithashtu për të dhënë një shtresë me ngjyrë të ndritshme në sipërfaqen e saj.

Tubi pa qepje prej çeliku inox zakonisht quhet tub industrial, për procesin e petëzimit të ftohtë ose të tërheqjes së ftohtë, lënda e parë është çeliku i rrumbullakët, është çeliku i rrumbullakët përmes vrimës në një bosh tub, dhe më pas tubi bosh dhe pastaj njëra pas tjetrës të mbështjellë të ftohtë ose tërhequr ftohtë; Sipërfaqja e saj është normalisht sipërfaqja e bardhë e thartë, domethënë sipërfaqja turshi, kërkesat e sipërfaqes nuk janë strikte, trashësia e murit është e pabarabartë, shkëlqimi i sipërfaqeve të brendshme dhe të jashtme të tubit është i ulët, kostoja e madhësisë fikse është e lartë dhe Sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme duhet të kenë njolla dhe pika të zeza, të cilat nuk janë të lehta për t'u hequr.

Specifikimi dhe Karakteristikat e produktit

Artikull 304 Tub i salduar prej çeliku inox
standard ASTM, DIN, GB ose madhësia e personalizuar e kërkuar nga klientët
material C, Fe, Mo, Mn, Si, N, etj.
Tipi të mbështjellë të nxehtë dhe të mbështjellë të ftohtë
Masat Trashësi muri 0.5 ~ 30 mm
Outer Diametri 6 mm ~ 630 mm

1. Rezistencë e fortë ndaj oksidimit: Çelik inox 304 mund të përballojë punën e vazhdueshme në 925°C dhe punën me ndërprerje deri në 870°C me rezistencë të mirë oksidimi.

2. Saldueshmëri e mirë: Pavarësisht nëse përdoret apo jo metali mbushës, ai ka veti të shkëlqyera saldimi dhe shkrihet lehtësisht duke përdorur procedurat konvencionale të shkrirjes.

3. Nuk ka nevojë për pjekje pas saldimit gjatë saldimit të inoksit 304.

4. Gama e gjerë e aplikacioneve: Përdoret gjerësisht në shumë industri të ndryshme, duke përfshirë ndërtimin, ushqimin dhe pijet, kimike dhe petrokimike, hapësirën ajrore dhe farmaceutike. Mund të jetë i salduar ose pa probleme.

5. Rezistenca ndaj korrozionit: Tuba prej çeliku inox janë jashtëzakonisht ideale për përdorim në situata të vështira me korrozion kimik dhe lagështi për shkak të rezistencës së tyre të jashtëzakonshme ndaj korrozionit.

6. Tubat prej çeliku inox janë të përshtatshëm për aplikime që kanë prioritet pastërtinë pasi janë të thjeshtë për t'u mirëmbajtur, të lehtë për t'u pastruar dhe nuk gërryhen.

7. Siguria dhe pastërtia: Inox 304 është një material higjienik që përputhet me standardet sanitare dhe është i vështirë për bakteret që të rriten. Prandaj, përdoret gjerësisht në industrinë ushqimore, industrinë mjekësore dhe industri të tjera.

8. Pamja e bukur: Ajo ka një sipërfaqe të lëmuar, të shkëlqyeshme që është e dekoruar mirë dhe e përshtatshme për dekorimin e brendshëm dhe të jashtëm, si dhe për domenet arkitekturore.

Aplikimet e 304 Si palodhur Szhvishem Wi rritur Pte litari

1. Sistemet e tubacioneve industriale: Për shkak të rezistencës së shkëlqyer ndaj korrozionit dhe jetëgjatësisë, tubat e salduar prej çeliku inox 304 përdoren shpesh në sistemet e tubacioneve industriale për një sërë aplikimesh.

2. Përpunimi i ushqimit dhe pijeve: Për shkak të rezistencës së tij të shkëlqyer ndaj temperaturave të larta dhe korrozionit, si dhe për faktin se është i pastër dhe higjienik, përdoret zakonisht në industrinë e ushqimit dhe pijeve. Për shembull, për të garantuar sigurinë dhe pastërtinë e produktit, pajisjet e përpunimit të ushqimit si mikrovalët, pajisjet e ruajtjes së ushqimit si kutitë e drekës, etj.

3. Përpunimi kimik dhe petrokimik: Përdoret gjerësisht në sektorët kimikë dhe petrokimikë për shkak të forcës së lartë dhe rezistencës së jashtëzakonshme ndaj korrozionit. Tubacionet e naftës, pajisjet kimike, rezervuarët e magazinimit, reaktorët, etj., për shembull, mund të përshtaten me situatat sfiduese të punës për shkak të rezistencës së tyre ndaj temperaturës së lartë dhe korrozionit.

4. Aplikimet në arkitekturë dhe ndërtim: Sipërfaqja e saj e lëmuar dhe e qëndrueshme e bën atë materialin perfekt për strukturat e ndërtimit dhe zbukurimet, dhe përdoret shpesh për të prodhuar parmakë, parmakë shkallësh, korniza dyersh dhe dritaresh, tavanesh dhe dekorime muresh. Përdoret shpesh në krijimin e mobiljeve, duke përfshirë korniza, kllapa, karrige dhe struktura tavoline.

5. Impiantet e shkripëzimit: Për shkak se tubat e salduar prej çeliku inox mund t'i rezistojnë korrozionit në mjedise sfiduese, impiantet e shkripëzimit i përdorin ato.

6. Industria mjekësore: Për shkak të rezistencës ndaj korrozionit dhe lehtësisë së pastrimit, tubat e salduar prej çeliku inox përdoren në sektorin mjekësor. siç janë pajisjet mjekësore, sistemet e shpërndarjes së barnave, etj.

7. Industria e transportit: Për shkak të forcës së tij të lartë, rezistencës ndaj korrozionit dhe rezistencës ndaj tërmeteve, ai përdoret gjithashtu në biznesin e transportit, duke përfshirë prodhimin e automobilave dhe krijimin e tubacioneve të anijeve, kornizave të trupit dhe pjesëve.

304 Tub i salduar prej çeliku inox Masat paraprake të saldimit

Për të shmangur më shumë përfshirje të skorjeve nga përzierja, zona e saldimit duhet të pastrohet duke përdorur një makinë lustrimi përpara saldimit. Para saldimit, gazi mbrojtës duhet të hapet; Gazi argon përdoret zakonisht për të parandaluar pabarazinë e saldimit dhe oksidimin e saldimit. Për të hapur brazdë në pllakë inox dhe të sigurojë një saldim të fortë, duhet të merret parasysh edhe trashësia e skajit të hapur. Cilësia e saldimit ndikohet gjithashtu nga trashësia e skajit të hapur.

Konkurrenca e tregut dhe perspektiva  

Ndërtimi i infrastrukturës po bëhet gjithnjë e më i nevojshëm për shkak të ardhjes së urbanizimit global, i cili po rrit vazhdimisht kërkesën për tubin e salduar prej çeliku inox si një material i rëndësishëm tubash. Nga ana tjetër, zhvillimi i qëndrueshëm është një prirje e përgjithshme dhe ruajtja e mjedisit është një çështje urgjente në shkallë botërore. Si rezultat, një numër në rritje zonash po priren drejt zgjedhjes së materialeve që ndjekin këto kërkesa. Për shkak të rezistencës së lartë ndaj korrozionit dhe higjienës, të cilat janë në përputhje me parimin e mbrojtjes së mjedisit, kërkesa për tuba të salduar prej çeliku inox do të rritet.

Për më tepër, industritë petrokimike, kimike dhe energjetike të gjitha mbështeten shumë në tubat e salduar prej çeliku inox. Prandaj, potenciali i tyre është i madh. Si përfundim, pjesëmarrësit e tregut në industrinë e tubave pa qepje prej çeliku inox me konkurrencë të ashpër duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë dhe të punojnë për t'u diferencuar nga konkurrentët.

Gnee Steel Group është një biznes zinxhir furnizimi që kombinon projektimin dhe prodhimin e paneleve, tubave dhe profileve me peizazhin e jashtëm dhe shitjen e mallrave të vogla në nivel ndërkombëtar. Që nga themelimi i saj në 2008, ne kemi qenë të përkushtuar për të realizuar misionin e kompanisë për t'u bërë grupi më konkurrues i zinxhirit të furnizimit në botë duke ofruar shërbime të jashtëzakonshme, të besueshme dhe të avancuara. Pas shumë vitesh përpjekjesh, Gnee Steel Group është shfaqur si firma ndërkombëtare më e aftë e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains.

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.