304 Pllakë me model çelik inox
  1. Fillimi » produktet » 304 Pllakë me model inox
304 Pllakë me model çelik inox

304 Pllakë me model çelik inox

Pllaka me model çelik inox 304 ka të njëjtat veti si fleta standarde prej çeliku inox 304, përveç modelit të saj të ngritur ose të stampuar për të përmirësuar tërheqjen. Kjo veçori e bën atë të përdoret gjerësisht në fusha industriale, tregtare, dekorative, individuale, etj., për rritjen e fërkimit dhe sigurimin e mbrojtjes. Gnee Steel tani disponon pllaka me modele ss me cilësi të lartë që vijnë në një sërë klasash, madhësish dhe trashësish për të përmbushur kërkesat specifike të klientëve. Mirë se vini të na kontaktoni tani!

Klasë
304
Trashësia
0.3 mm - 12 mm
Mostrat
i pranueshëm
Koha e dorëzimit
3-15 ditë pune pas marrjes së depozitës 30%.
Shërbimet

Çfarë është pllaka e modelit prej çeliku inox 304?

Pllaka me model çelik inox 304, e njohur gjithashtu si pllakë e thyer/diamantit/e stampuar 304 SS, është një lloj pllake çeliku që ka një model me teksturë të ngritur. Këto dizajne të ngritura jo vetëm që përmirësojnë tërheqjen e saj dekorative, por gjithashtu shërbejnë për qëllime funksionale. Për më tepër, mund të ndihmojë në maskimin e gërvishtjeve ose gërvishtjeve që mund të ndodhin me kalimin e kohës, duke ruajtur pamjen e pllakës. Prandaj, është shumë i përshtatshëm për aplikime ku kërkohet tërheqje, si p.sh. dysheme, shkallë, rampa, pjerrësi, përdorime industriale, etj.

304 Stainless Steel

Tipi 304 (18Cr-8Ni Austenitic Stainless Steel) është një nga klasat më të gjithanshme dhe më të përdorura të çelikut inox në botë. Përbërësit kryesorë të çelikut inox 304 janë nikeli dhe kromi, duke e lejuar atë të ketë karakteristikat e vetive të shkëlqyera kundër korrozionit, rezistencës së lartë dhe performancës së mirë të përpunimit. Kështu që mund të plotësojë shumë nevoja të zakonshme të aplikimit.

Pllaka me model çelik inox 304

Cili është specifikimi i pllakës së modelit prej çeliku inox 304?

Materiale të papërpunuara fletë/pllakë çeliku inox (të mbështjellë të nxehtë ose të ftohtë)
Klasa SS 304
standard AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Trashësia 0.3-10 mm
Gjerësi 1000-2000 mm
Fund pasqyrë ose mat
Lloji i modelit diamanti, tipi T, thjerrëzat, fasulet e rrumbullakëta, lineare, të tipit bar etj.
Ambalazh paketim standard eksporti ose personalizim sipas nevojave

Shënim: 304 klasat e çelikut të pandryshkshëm kanë standarde të ndryshme emërtimi në vende të ndryshme. Këtu është një fletë tabele që mund ta shikoni:

Kinë GB-06Cr19Ni10
Japoni (JIS) SUS304
Amerikë ASTM 304, UNS S30400
Kore (KS) STS304
Gjermani (DIN) 1.4301
Bashkimi Europian BSEN 1.4301
Indi IS-07Cr18Ni9
Australi IS 304
Kina Tajvan  GJN 304

Procesi i prodhimit

Në përgjithësi, pllaka e modelit prej çeliku inox, është prodhuar në pllakë inox me pajisje mekanike. Sipas formës përfundimtare, ekzistojnë dy procese të ndryshme prodhimi. Le t'i hedhim një sy.

Së pari, rrokulliset nga mulli i rrotullimit kur prodhohet çelik inox. Zakonisht, kjo lloj pllake me model inox është e sheshtë në njërën anë, por e modeluar nga ana tjetër.

Së dyti, produkti mund të stampohet mekanikisht me çelik inox të mbështjellë të nxehtë/të ftohtë. Krahasues, është i disponueshëm në lloje, madhësi dhe përdorime më të ndryshme. Dhe sipërfaqja e këtyre produkteve ka modele konkave dhe konvekse.

Cilat janë avantazhet e pllakës së modelit 304 SS?

Ky produkt ka pikat e mëposhtme të mira që mund të shijoni:

1. Dizajn unik

Krahasuar me stilin e zakonshëm, sipërfaqja e kësaj pjate adopton teknologji të veçantë përpunimi për të formuar modele të ndryshme të bukura, të cilat jo vetëm përmirësojnë kapjen dhe rezistencën ndaj rrëshqitjes, por gjithashtu rrit efektin dekorativ.

2. Performancë e shkëlqyer kundër rrëshqitjes

Është e qartë të shihet se modeli i ngritur në sipërfaqen e pllakës mund të ofrojë efekte tërheqëse dhe kundër rrëshqitjes, duke e bërë atë të përdoret gjerësisht në rastet që kërkojnë ngjitje të mirë dhe kundër rrëshqitjes si dyshemetë, shkallët, kuvertat etj. .

3. Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj korrozionit

Produkti prej çeliku inox 304 ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit. Është shumë më mirë se çeliku i karbonit dhe çeliku i galvanizuar. Për më tepër, mund t'i rezistojë oksidimit dhe ndryshkut në kushte normale atmosferike. Pra, pllakat me model çelik inox 304 janë ideale për mjedise të lagështa, me lagështi të lartë dhe gërryes kimikisht.

4. Saldueshmëri dhe formueshmëri e mirë

Ka forcë të lartë, fortësi të mirë dhe rezistencë të kënaqshme në shtypje, e cila mund të përballojë disa ndikime dhe ngarkesa. Gjithashtu, mund të përpunohet dhe formohet me teknika të zakonshme të përpunimit të metaleve si prerja, lakimi dhe saldimi.

5. Lehtë për t'u pastruar dhe Mpa kujdes

Në të njëjtën kohë, për shkak të karakteristikave të tij të lehta dhe të trajtimit të lehtë, instalimi dhe mirëmbajtja janë gjithashtu relativisht të thjeshta.

Pllakë me model 304

Aplikacionet e Produkteve

Shumë rezistente ndaj korrozionit dhe estetikisht të këndshme, 304 pllaka me model çeliku inox të bëra nga Gnee çelik inox përdoren në një gamë të gjerë industrish për aplikime të ndryshme. Për shembull:

1. Ndërtimi: veshja e mureve, struktura e çatisë, garazhet, tavanet, dyshemetë, rimorkiot, shtretërit e kamionëve, ndërtimi i anijeve, projektimet arkitekturore, etj.

2. Industria: pajisje për përpunimin e ushqimeve dhe pijeve, instrumente mjekësore, pajisje kimike etj.

3. Transporti dhe Mbrojtja Rrugore: kuvertën e anijeve, mbulesat e kanaleve, rimorkiot, shkallët, pistat, metrotë, shpatet, korridoret, rampat, etj.

4. Përdorimet publike: kontejnerë, ashensorë, enë gatimi, panele të pajisjeve shtëpiake, pllaka reklamimi, projekte zbukurimi dhe dekorime të tjera të brendshme/eksteriere.

Shkallë

Gnee Steel - Furnizuesi juaj i besuar i çelikut inox në Kinë

Gnee Group është një kompani që integron fabrikën dhe tregtinë që nga themelimi i saj në 2008. Së pari, fabrika prodhon produkte duke përdorur lëndë të parë me cilësi të lartë për të siguruar qëndrueshmërinë, formueshmërinë dhe funksionalitetin e tyre. Së dyti, ne ofrojmë mënyrën e blerjes me shumicë për të kursyer kostot materiale të klientëve me të paktën 5%-20%. Së treti, produktet janë të disponueshme në trashësi, gjerësi, toleranca, forma të ndryshme (përfshirë mbështjelljet/fletët/shkopinjtë/tuba/bare), dhe notat për të përmbushur nevojat specifike të klientëve. Së fundi, ekipet tona të shitjeve kanë shumë vite përvojë, duke siguruar që klientët të mund të marrin zgjidhjen dhe mbështetjen më të mirë. Mirë se vini të na kontaktoni për projektin tuaj të ardhshëm në çdo kohë!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.