304 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » 304 Pllakë e valëzuar inox
304 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

304 Pllakë e valëzuar prej çeliku inox

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 304 është një lloj çeliku i bërë nga çelik inox 304. Ka karakteristikat e rezistencës ndaj korrozionit, forcës së lartë, peshës së lehtë dhe pamjes simpatike, duke e bërë atë të përdorur gjerësisht në prodhim, ndërtim, automobila, përpunim ushqimor dhe industri kimike. Këto dizajne të valëzuara mund të ofrojnë forcë dhe ngurtësi të madhe, duke e bërë pllakën një zgjedhje të përshtatshme për aplikime që kërkojnë qëndrueshmëri dhe integritet strukturor. Bleni fletë të valëzuara çelik inox 304, na kontaktoni tani!

Klasë
304
Customization
i pranueshëm
Shërbimet

304 Përkufizimi i pllakës së valëzuar prej çeliku inox

304 Pllaka e valëzuar prej çeliku inox është bërë në përgjithësi nga pllaka çeliku inox 304 me modele të valëzuara ose të valëzuara. Këto modele shërbejnë për të rritur forcën dhe ngurtësinë e pllakës, duke e bërë atë të përshtatshme për aplikime ku integriteti strukturor është i një rëndësie të madhe. Për më tepër, dizajni i valëzuar ofron gjithashtu një tërheqje të caktuar estetike, duke e bërë atë një zgjedhje të favorizuar në arkitekturë dhe dekorim.

304 Specifikimi i pllakës së valëzuar prej çeliku inox

material pllakë inox
Klasë 304
standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
Trashësia 0.2 - 12 mm
Gjerësi 600 – 1500 mm (përshtatje e mbështetjes)
Gjatësi 800 – 5000 mm (përshtatje e mbështetjes)
Tolerancë ± 1%
Fund i krehur, i veshur me ngjyra, i rërë, i lëmuar, etj
Paketim PVC + i papërshkueshëm nga uji ose letër + paketë druri

304 Vetitë e pllakave të valëzuara prej çeliku inox

Pllaka e valëzuar prej çeliku inox 304 ka veti të ndryshme që e bëjnë atë shumë të kërkuar në industri të ndryshme. Ato përfshijnë:

1. Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj korrozionit

E bërë nga materiali çelik inox, ka rezistencë jashtëzakonisht të lartë ndaj korrozionit, e cila nuk është e lehtë për t'u ndryshkur dhe mund të ruajë cilësi dhe performancë të mirë të sipërfaqes në mjedise me lagështi dhe acid-bazë. Qoftë në mjedise detare apo pajisje kimike, fletët e valëzuara prej çeliku inox 304 mund të përdoren për një kohë të gjatë pa u prekur nga korrozioni.

2. Forca e Lartë

Ajo gjithashtu ka forcë të shkëlqyer, e cila mund të parandalojë në mënyrë efektive dëmtimin nga faktorët e jashtëm. Pllaka mund t'i rezistojë pa mundim ngarkesave të rënda, goditjeve dhe madje edhe kushteve më ekstreme të motit. Natyra e tij e fortë e bën atë të përshtatshëm për aplikime që kërkojnë stabilitet strukturor dhe performancë afatgjatë, duke fituar kështu një vlerësim të gjerë.

3. Dizajn modern

Ka modele të ndryshme, duke përfshirë modele të lakuara, trapezoidale, të valëzuara dhe me onde. Kjo shton stile të ndryshme në ndërtesat moderne.

4. Pesha të lehta

304 Pllakat e valëzuara prej çeliku inox janë gjithashtu të lehta, që kursejnë energji dhe miqësore me mjedisin. Krahasuar me materialet tradicionale, ato janë të lehta, të lehta për t'u transportuar dhe instaluar dhe reduktojnë fuqinë punëtore dhe konsumin e energjisë.

5. Rezistenca ndaj nxehtësisë

304 Çelik inox ka veti të jashtëzakonshme rezistence ndaj nxehtësisë, duke i mundësuar atij të durojë temperaturat e larta pa iu nënshtruar shtrembërimit ose komprometimit të integritetit të tij strukturor. Ky atribut e bën pjatën një zgjedhje ideale për aplikime ku ekspozimi ndaj nxehtësisë ose ciklit termik është një çështje shqetësuese, duke rritur më tej dëshirën e saj.

6. Instalim i lehtë dhe mirëmbajtje e ulët

Veçoria e lehtë e bën pjatën të instalohet dhe të shkatërrohet lehtë, duke e bërë atë të dashur nga ndërtues dhe pronarë të panumërt. Në të njëjtën kohë, materialet inox janë të riciklueshme dhe mund të ripërdoren pas jetës së tyre të shërbimit, duke reduktuar humbjen e burimeve dhe duke pasur një efekt më të mirë mbrojtës në mjedis.

modele të ndryshme

304 Përdorimet e zakonshme të pllakave të valëzuara prej çeliku inox

Kjo pllakë gjen aplikim në industri të ndryshme për shkak të rezistencës së saj të shkëlqyer ndaj korrozionit, qëndrueshmërisë dhe tërheqjes estetike. Këtu ju prezantojmë disa përdorime të këtij lloji.

1. Ndërtim

Në industrinë e ndërtimit, pllaka e valëzuar prej çeliku inox 304 përdoret gjerësisht për çati, mur anësor, veshje muresh, mbulesa dhe dekorime. Për më tepër, pamja e tij e hijshme dhe moderne e bëri atë një zgjedhje popullore për elementë arkitekturorë si fasadat, parmakët dhe veçoritë dekorative. Këto fletë të valëzuara mund të instalohen si vertikalisht ashtu edhe horizontalisht.

2. Automobila

Përdoret në prodhimin e sistemeve të shkarkimit, silenciatorëve dhe komponentëve të tjerë që kërkojnë rezistencë të lartë ndaj nxehtësisë dhe rezistencë ndaj korrozionit. Qëndrueshmëria dhe aftësia e materialit për t'i bërë ballë kushteve të vështira e bëjnë atë të përshtatshëm për aplikime në automobila, duke siguruar jetëgjatësi dhe besueshmëri.

3. Përpunimi dhe paketimi i ushqimit

Vetitë e tij higjienike, rezistenca ndaj korrozionit dhe lehtësia e pastrimit e bëjnë atë një zgjedhje ideale për pajisje të tilla si tanke, transportues dhe makineri të përpunimit të ushqimit. Për më tepër, materiali përdoret për aplikime në paketim, duke përfshirë kanaçe, kontejnerë dhe mbyllje, pasi siguron ruajtjen dhe sigurinë e produkteve ushqimore.

4. Industria kimike dhe petrokimike

304 Pllakat e valëzuara inox përdoren gjithashtu gjerësisht në fushën e pajisjeve kimike. Ato mund të përdoren për të prodhuar rezervuarë magazinimi, tubacione dhe reaktorë që trajtojnë substanca korrozive.

5. Pajisje Kuzhina

Për sa i përket pajisjeve të kuzhinës, rezistenca ndaj korrozionit në temperaturë të lartë e fletëve të valëzuara prej çeliku inox 304 e bën atë një material ideal për prodhimin e pajisjeve të kuzhinës si soba dhe furra. Pllaka e valëzuar prej çeliku inox nuk deformohet lehtë nga nxehtësia, duke siguruar funksionimin normal të pajisjes.

6. Përdorime Publike

Mund të përdoret gjithashtu në prodhimin e filtrimit, strehimoreve dhe ndarësve të vajit dhe ujit.

304-Inox-Çeliku-Corrugated-Pllaka-Përdorime

304 Instalimi i pllakës së valëzuar prej çeliku inox

Këtu ne ndajmë një udhëzim të përgjithshëm se si të instaloni fletët e çatisë prej çeliku inox. Për më shumë detaje, mund të shihni blogun tonë: Si të instaloni fletë çeliku inox të valëzuar?

1. Prerë dhe buzë: prerë dhe buzë sipas madhësisë aktuale në vend përpara instalimit.

2. Brazda e poshtme: muri përdor fundin e pllakës së bazës dhe sipërfaqja e sipërme përdor fundin e kaviljes prej çeliku të lehtë, duke u futur në pozicionin përkatës të palosjes si për t'u instaluar.

3. Instaloj: vendosni pllakën e valëzuar në fund, dhe pllaka fiksohet me ngjitës strukturor; Seam bashkohet së bashku.

4. Përforconi: Pasi të vendoset sipërfaqja e sipërme, shkopi duhet të mbështetet dhe të forcohet, i cili duhet të hiqet pasi të jetë tharë ngjitësi.

304-fletë-çati-çelik-çelik-në-magazinë

Këshilla për kujdesin për mirëmbajtjen e pllakës së valëzuar prej çeliku inox 304

Megjithatë, është gjithashtu e rëndësishme të mirëmbahen fletët e valëzuara prej çeliku inox 304 për të siguruar jetëgjatësinë e tyre dhe performancën optimale.

1. Pastrim dhe mirëmbajtje e rregullt

Rekomandohet pastrimi i rregullt me ​​detergjent të butë dhe ujë të ngrohtë. Më pas, duke pastruar me delikatesë hapësirën e pjatës me një leckë të butë ose sfungjer, duke ndjekur gjithmonë drejtimin e kokrrës. Në fund thajeni me një leckë të butë dhe pa garzë.

2. Shmangia e pastruesve dhe materialeve gërryese

Tregoni shumë kujdes për të shmangur përdorimin e pastruesve gërryes, furçave për pastrim ose leshit të çelikut pasi këto substanca të ashpra kanë potencialin të shkaktojnë gërvishtje ose dëmtime në sipërfaqen e saj të përsosur. Në vend të kësaj, mund të përdorni mjete të buta pastrimi, duke siguruar që pamja e lëmuar dhe e lëmuar e pllakës të mbetet e pandotur.

3. Teknikat e duhura të ruajtjes dhe trajtimit

Duhet gjithashtu të ndiqen teknikat e duhura të ruajtjes dhe trajtimit për të parandaluar dëmtimin. Duhet të ruhet në një zonë të pastër dhe të thatë, larg rreziqeve të lagështisë ose substancave gërryese.

4. Duke kërkuar ndihmë nga profesionistët

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me pllakat tuaja të valëzuara prej çeliku inox, mos ngurroni të na kontaktoni tani!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.