304 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Bobina prej çeliku inox Seria 300 » 304 Bobina inox
304 Bobina prej çeliku inox

304 Bobina prej çeliku inox

Spiralja prej çeliku inox 304 është një produkt me mbështjellje çeliku inox austenitik me përmbajtje të ulët karboni, me përmbajtje molibden. Ka avantazhet e rezistencës ndaj temperaturës së lartë, performancës së shkëlqyer të përpunimit dhe rezistencës së mirë. Është një çelik i zakonshëm në çelik inox. Përdoret gjerësisht në dekorimin e shtëpisë, ushqimin, industrinë mjekësore dhe industriale.

Produkt
304 Bobina prej çeliku inox
Tipi
Spirale çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Vendi i Prodhimit
Kinë
Shërbimet

Cilat janë mbështjelljet prej çeliku inox 304?

Çelik inox 304, i njohur gjithashtu si çelik inox 18-8, është një nga çeliku inox austenit më i përdorur. Ka rezistencë të fortë ndaj korrozionit në mjedise të ashpra si ujërat e ëmbla, uji i detit, ujërat e zeza, acidi dhe alkali, i përshtatshëm për prodhimin e pjesëve të tërhequra thellë dhe tubacioneve acidike, kontejnerëve, pjesëve strukturore, trupave të ndryshëm instrumentesh etj., dhe gjithashtu mund të prodhojë pajisje dhe pjesë jo magnetike dhe me temperaturë të ulët. 304 spiral çelik inox është një produkt mbështjellës jo magnetik, i lehtë për t'u formuar, i lehtë për t'u salduar, rezistent ndaj temperaturës së lartë, i bërë nga çelik inox 304 pas pjekjes dhe turshive. Është një nga materialet e domosdoshme në jetë.

304-Sinox-Steel-Coil-1

Specifikimet e produktit:

Tipi 304 spirale çelik inox
standard AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Klasë 300 seri
Përbërje kimike Minimumi 18% krom, 8% nikel dhe maksimumi 0.08% karbon

 

Gjerësia (mm) 1000-6000
Trashësia (mm) 0.02-4.0
Fortësi annealed
Fortësia e Vickers (presion i lartë) ≥ 150
Zgjatja A50% ≥ 40
Forca e rendimentit Rp0.2 (N/mm2) ≥ 205
Rezistenca në tërheqje RM (N/mm2) ≥ 520

Specifikimet dhe dimensionet në tabelën e mësipërme janë vetëm opsione të zakonshme, dhe specifikimet dhe dimensionet e produktit aktual mund të personalizohen sipas nevojave tuaja.

304 Trajtim sipërfaqësor i spirales prej çeliku inox

Bobinat prej çeliku inox 304 mund të trajtohen me një sërë trajtimesh sipërfaqësore për të përmirësuar pamjen, rezistencën ndaj korrozionit dhe funksionalitetin. Më poshtë janë disa teknika të zakonshme të trajtimit të sipërfaqes për mbështjelljet prej çeliku inox 304:

Trajtimi i sipërfaqes 2B: Është një nga metodat më të zakonshme të trajtimit të sipërfaqes, turshi dhe qërimi pas rrotullimit të ftohtë për të marrë një sipërfaqe relativisht të lëmuar dhe me shkëlqim. Trajtimi 2B mund të sigurojë një shkallë të caktuar të rezistencës ndaj korrozionit dhe efekt dekorativ dhe përdoret gjerësisht në produktet prej çeliku inox.

Trajtimi i sipërfaqes BA: Është një trajtim sipërfaqësor me shkëlqim të lartë i marrë nga pjekja dhe turshi në temperatura të larta. Sipërfaqja pas trajtimit BA është e ndritshme dhe e lëmuar, e përshtatshme për aplikime që kërkojnë dekorueshmëri të lartë.

Nr.4 Trajtimi i sipërfaqes: Nëpërmjet lustrimit mekanik, prodhohet një sipërfaqe me efekt të ngrirë. Ka një efekt të caktuar dekorativ dhe rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe përdoret shpesh në fushën e ndërtimit, mobiljeve dhe dekorimit.

Mbarimi i pasqyrës 8K: Është një trajtim sipërfaqësor me shkëlqim të lartë i marrë nëpërmjet një procesi lustrimi me shumë kalime. Me një përfundim shumë të lartë dhe reflektim specular, përdoret shpesh në dekorime të nivelit të lartë, elektronikë dhe materiale dekorative.

Trajtimi i sipërfaqes së arit të titanit: një trajtim sipërfaqësor me teksturë metalike formohet duke veshur një film aliazh ari titani në sipërfaqen prej çeliku inox. Mund t'i japë çelikut inox më shumë opsione ngjyrash dhe efekte vizuale dhe shpesh përdoret në dekorimin e brendshëm, veprat e artit dhe fusha të tjera.

304-Sinox-Steel-Coil-2

Teknika të ndryshme të trajtimit të sipërfaqes mund të ndikojnë në rezistencën ndaj korrozionit, efektin dekorativ dhe koston e mbështjelljeve prej çeliku inox. Grupi ynë ka fabrika, magazina, pajisje të avancuara prodhimi dhe linja të plota prodhimi, të cilat mund t'ju ofrojnë produkte me mbështjellje me cilësi të lartë dhe shërbimin më të mirë, të kombinuara me nevojat e aplikimit dhe buxhetin tuaj, për t'ju ndihmuar të ofroni zgjidhjet më profesionale , dhe produktet më të përshtatshme të mbështjelljes së çelikut.

Cilat janë avantazhet e çelikut inox 304?

Ndër mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm të serisë 300, mbështjelljet prej çeliku inox 304 janë më rezistente ndaj temperaturave të larta, kanë performancë të shkëlqyer përpunimi dhe rezistencë më të mirë dhe kanë rezistencë më të fortë ndaj ndryshkut se mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm të serive 200. Përparësitë e tij specifike janë:

  1. Rezistencë e mirë ndaj korrozionit: spiralja prej çeliku inox 304 përmban 18% krom dhe 8% nikel, gjë që e bën atë të ketë rezistencë të shkëlqyer në mediat e zakonshme korrozive. Krahasuar me mbështjelljet e tjera prej çeliku të pandryshkshëm të serisë 300, rezistenca ndaj korrozionit e mbështjelljeve prej çeliku inox 304 është më e gjerë dhe gjithëpërfshirëse.
  2. Rezistencë e shkëlqyer ndaj nxehtësisë: mbështjelljet prej çeliku inox 304 mund të ruajnë ende stabilitetin dhe forcën e tyre strukturore në mjedise me temperaturë të lartë dhe mund të përballojnë ngrohjen afatshkurtër deri në 870 gradë Celsius, duke treguar rezistencë të mirë ndaj temperaturave të larta.
  3. Performancë e mirë e përpunimit: spiralja prej çeliku inox 304 ka performancë të shkëlqyer përpunimi dhe është e lehtë për t'u prerë, përkulur, salduar dhe për të punuar në të ftohtë dhe metoda të tjera të përpunimit. Me plasticitet dhe plasticitet të lartë, ai mund të plotësojë nevojat e prodhimit të formave dhe madhësive të ndryshme komplekse.
  4. Fortësi e lartë: spiralja prej çeliku inox 304 ka forcë të lartë dhe mund të përballojë stresin dhe presionin e madh mekanik, duke e bërë atë një zgjedhje për stabilitet dhe qëndrueshmëri strukturore, të përshtatshme për skenarë aplikimi që kërkojnë materiale me rezistencë të lartë.
  5. Pamje dhe dekorim i mirë: spiralja prej çeliku inox 304 ka një sipërfaqe të shndritshme, që tregon një pamje moderne dhe të nivelit të lartë, dhe mund të lustrohet lehtësisht, të lahet me rërë dhe të turshi për të përmbushur nevoja të ndryshme dekorimi.

Spiralja prej çeliku inox 304 ka performancë të shkëlqyer dhe përdoret gjerësisht në shumë fusha aplikimi. Rezistenca e saj e mirë ndaj korrozionit, rezistenca ndaj nxehtësisë, forca e lartë dhe pamja e bukur e bëjnë spirale inox 304 materialin e zgjedhur në shumë industri.

304-Sinox-Steel-Coil-3

Dallimi midis spirales inox 304 dhe spirales inox 304L?

Çelik inox 304-grade dhe çelik inox 304L përbëhen kryesisht nga 18% krom (Cr) dhe 8% nikel (Ni). Dallimi kryesor është se çeliku inox 304L është një çelik 304 me karbon të ulët. Pas saldimit ose lehtësimit të stresit, çeliku inox 304L ka performancë të shkëlqyer ndaj korrozionit të rezistencës ndaj kristalizimit. Por për shkak se spiralja prej çeliku inox 304 përmban përmbajtje pak më të lartë karboni (zakonisht midis 0.08% dhe 0.10%), ajo ka fortësi pak më të lartë dhe rezistencë më të mirë ndaj konsumit se spiralja prej çeliku inox 304L. Në të njëjtën kohë, mbështjelljet prej çeliku inox 304 janë më të përshtatshme për mjedise me temperaturë të lartë dhe mund të ruajnë qëndrueshmërinë dhe forcën e strukturave të tyre në temperatura të larta dhe kanë një përshtatshmëri pak më të fortë ndaj mjediseve me temperaturë të lartë.

Bobinat prej çeliku inox 304 mund të jenë më të përshtatshme në disa aplikacione specifike, të tilla si ato që kërkojnë forcë dhe fortësi më të lartë, ato që duhet t'i rezistojnë konsumit dhe efekteve gërryese dhe ato që kërkojnë rezistencë ndaj stresit të temperaturës së lartë dhe korrozionit në temperaturë të lartë. Nëse kërkesa juaj është një nga skenarët e aplikimit të aspekteve të mësipërme, atëherë rekomandohet që të zgjidhni spirale inox 304, cilësia është e garantuar dhe kjo do të jetë zgjedhja juaj më e mirë!

Për çfarë përdoren mbështjelljet inox 304?

Bobinat prej çeliku inox 304 përdoren në aplikime të ndryshme në industri të ndryshme për shkak të performancës së tyre të shkëlqyer. Skenarët e zakonshëm të aplikimit janë:

Pajisjet e kuzhinës: Bobinat prej çeliku inox 304 përdoren zakonisht në prodhimin e pajisjeve të kuzhinës si frigoriferë, furra, soba, pjatalarëse dhe lavamanë. Rezistenca e tij ndaj korrozionit, pastrimi i lehtë dhe estetika e bëjnë atë ideal për këto aplikime.

Industria e përpunimit të ushqimit: Rezistenca ndaj korrozionit, vetitë higjienike dhe lehtësia e pastrimit të mbështjelljeve prej çeliku inox 304 i bëjnë ato të përshtatshme për aplikime të tilla si makineritë e përpunimit të ushqimit, rezervuarët e magazinimit dhe transportuesit.

Industrinë e automobilave: Spiralja prej çeliku inox 304 ka rezistencë të mirë korrozioni, rezistencë ndaj oksidimit në temperaturë të lartë dhe rezistencë ndaj ndikimit. Përdoret në industrinë e automobilave për të bërë një sërë komponentësh si sistemet e shkarkimit, veshjet, zbukurimet dhe pjesët strukturore.

Industria e ndërtimit: Bobina prej çeliku inox 304 përdoret gjerësisht në industrinë e ndërtimit për bukurinë, qëndrueshmërinë dhe rezistencën ndaj korrozionit, ajo mund të formohet në forma dhe madhësi të ndryshme për të krijuar elementë strukturorë, veçori dekorative, parmakë, fasada dhe më shumë.

Pajisjet farmaceutike mjekësore: Përdoret shpesh në instrumente kirurgjikale, implante mjekësore, pajisje laboratorike dhe pajisje farmaceutike për shkak të rezistencës ndaj korrozionit, biokompatibilitetit dhe lehtësisë së sterilizimit.

304-Sinox-Steel-Coil-4

Këta janë vetëm skenarë individualë të aplikimit të mbështjelljeve prej 304 çelik inox. Shkathtësia e tij, rezistenca ndaj korrozionit dhe vetitë e shkëlqyera mekanike e bëjnë atë një zgjedhje popullore në industri të ndryshme. Nëse jeni të interesuar për spirale inox 304, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni dhe ne do t'ju ofrojmë më shumë këshilla profesionale.

Arsyet për të zgjedhur GNEE

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.