301 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Bobina prej çeliku inox Seria 300 » 301 Bobina inox
301 Bobina prej çeliku inox

301 Bobina prej çeliku inox

spiralja prej çeliku inox 301 është një produkt mbështjellës aliazh me bazë kromi-nikeli me rezistencë të lartë, rezistent ndaj korrozionit, i cili mund të ngurtësohet nga puna në të ftohtë, ka rezistencë të mirë ndaj korrozionit dhe performancë saldimi, dhe është i përshtatshëm për aplikime të ndryshme kërkuese, si për pjesët e avionëve , dekorim arkitektonik, dekorim automobilistik dhe fusha të tjera.

Produkt
301 Bobina prej çeliku inox
Tipi
Spirale çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Vendi i Prodhimit
Kinë
Shërbimet

Çfarë është spiralja prej çeliku inox 301?

Bobina prej çeliku inox 301 është një material çeliku inox i përdorur zakonisht, i cili është një produkt i hollë mbështjellës i formuar nga rrotullimi i ftohtë i 301 shiritave çeliku inox me gjerësi të ngushtë. Midis tyre, çeliku inox Lloji 301 është një çelik inox austenitik krom-nikel që mund të marrë forcë dhe duktilitet të lartë duke punuar në të ftohtë. Ka aftësi të shkëlqyera formuese dhe shtrirëse dhe mund të përshtatet me forma të ndryshme komplekse dhe kërkesat e stresit. Është një zgjedhje materiale e qëndrueshme dhe e besueshme që mund të përdoret gjerësisht në shumë fusha.

301-Sinox-Steel-Coil-1

Specifikimet e produktit:

Tipi 301 spirale çelik inox/ UNS S30100
standard AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Lëndët e para kimike kryesisht përmban rreth 16-18% krom, 6-8% nikel dhe sasi të vogla karboni, mangani dhe silikoni
Gjerësia (mm) 0.3-10
Trashësia (mm) 1000-2000
Forca (MPa) 520-690
Moduli elastik (GPa) 193
Dendësia (g/cm³) 7.93
Koeficienti i zgjerimit linear (x 10^(-6)/°C) 16.3

Specifikimet dhe dimensionet në tabelën e mësipërme janë vetëm opsione të zakonshme, dhe specifikimet dhe dimensionet e produktit aktual mund të personalizohen sipas nevojave tuaja.

A janë të mira produktet e mbështjelljes prej çeliku 301?

301 çelik inox është një material i zakonshëm çeliku inox, dhe spiralja prej çeliku inox 301 është një produkt i mbështjellë i bërë nga çelik inox 301, i cili ka rrafshim dhe cilësi të mirë sipërfaqësore dhe është i njohur për rezistencën e mirë ndaj korrozionit, forcën dhe duktilitetin e lartë, rezistencën ndaj oksidimit, dhe përpunimi i lehtë etj., përdoren gjerësisht në fusha të ndryshme në industrinë e prodhimit. Ajo ka karakteristikat e mëposhtme:

Rezistencë e mirë ndaj korrozionit: Për shkak të përmbajtjes së lartë të kromit dhe nikelit, mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm 301 kanë rezistencë të lartë ndaj korrozionit në mjedise të lagështa ose mjedise gërryese;

Fortësi e lartë dhe duktilitet i mirë: Lloji 301 aliazh çeliku inox krom-nikel siguron forcë të lartë dhe duktilitet të mirë gjatë punës së ftohtë;

Rezistencë e shkëlqyer ndaj oksidimit: 301 mbështjelljet prej çeliku të pandryshkshëm nuk janë të prirura ndaj zbardhjes oksiduese ose brishtësisë në temperatura të larta;

Lehtë për t'u përpunuar dhe salduar: Bobina prej çeliku inox 301 ka plasticitet dhe përpunueshmëri të mirë, dhe mund të përpunohet dhe formohet duke punuar në të ftohtë, prerje, përkulje, etj.;

Mbarimi i lartë i sipërfaqes: Pas trajtimit të imët, mbështjellja prej çeliku inox 301 ka një sipërfaqe të lartë dhe butësi.

301-Sinox-Steel-Coil-2

Si i bëni produkte çeliku inox?

Grafiku i rrjedhës së prodhimit të 301 mbështjelljeve çeliku inox është paraqitur në figurën më poshtë:

Grafiku i rrjedhës 1

Grafiku i rrjedhës së mësipërme përshkruan gjashtë hapat kryesorë të prodhimit të 301 mbështjelljeve prej çeliku inox. Në këtë proces, çdo hap kryhet në sekuencë, dhe produkti përfundimtar paketohet dhe ruhet pas inspektimit dhe kontrollit të cilësisë. Por ky është vetëm një diagram i thjeshtuar i rrjedhës, procesi aktual i prodhimit të kompanisë sonë do të jetë më i ndërlikuar dhe do të përfshijë më shumë detaje dhe hapa.

301-Sinox-Steel-Coil-3

Cili është më i mirë çelik inox 301 ose 304?

Si çelik inox 301 ashtu edhe çelik inox 304 kanë vetitë dhe avantazhet e tyre unike, dhe se cili të zgjidhni varet nga aplikimi dhe kërkesat specifike. Midis tyre, çeliku inox 301 ka një përmbajtje më të lartë karboni se çeliku inox 304, gjë që e bën atë të ketë forcë tërheqëse dhe fortësi më të lartë dhe është më i përshtatshëm për aplikime që kërkojnë forcë dhe qëndrueshmëri të lartë. Për sa i përket kostos, çeliku inox 301 është përgjithësisht më ekonomik se çeliku inox 304 dhe është i përshtatshëm për aplikime që kërkojnë forcë dhe ekonomi. Pra, nëse nevojat tuaja janë fortësi dhe fortësi të lartë dhe ekonomike, atëherë spiralja prej çeliku inox 301 do të jetë zgjedhja juaj më e mirë.

Për çfarë përdoret spiralja prej çeliku inox 301?

Spiralja prej çeliku inox 301 përdoret gjerësisht në shumë fusha dhe industri për shkak të karakteristikave të saj të shkëlqyera. Këtu janë disa fusha të sugjeruara të aplikimit:

Industria e automobilave: përdoret në prodhimin e pjesëve të automjeteve, të tilla si predha të trupit, tubacionet e shkarkimit, etj.

Industria e përpunimit të ushqimit: të përshtatshme për prodhimin e pajisjeve dhe kontejnerëve të përpunimit të ushqimit, të tilla si makineri të përpunimit të ushqimit, shirita transportues, depozita magazinimi etj.

Fusha kimike: Mund të përdoret në kontejnerë për ruajtjen e kimikateve, tubacione dhe reaktorë dhe pajisje të tjera.

Ndërtimi dhe dekorimi: Mund të aplikohet në dekorimin e mureve të jashtme të ndërtesave, mobiljet e brendshme, ashensorët, parmakët, etj.

Pajisje mjekësore: të përshtatshme për prodhimin e pajisjeve dhe instrumenteve mjekësore, të tilla si instrumente kirurgjikale, pajisje kirurgjikale, shtretër operimi etj.

Më sipër janë vetëm disa sugjerime të zakonshme aplikimi. Me avancimin e teknologjisë dhe ndryshimet në kërkesë, mbështjelljet prej çeliku inox 301 mund të luajnë një rol edhe në fusha të tjera. Ai duhet të zgjidhet dhe dizajnohet sipas kërkesave specifike të aplikimit dhe standardeve përkatëse. Nëse keni ndonjë nevojë, mirëpresim Na kontaktoni në çdo kohë.

dok-dorëzimi

Arsyet për të zgjedhur GNEE

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.