2507 Bobina prej çeliku inox
  1. Fillimi » produktet » Spirale çeliku inox » Spirale prej çeliku inox dyfish » 2507 Bobina inox
2507 Bobina prej çeliku inox

2507 Bobina prej çeliku inox

Spiralja prej çeliku inox 2507 kombinon vetitë e çelikut inox austenitik dhe çelikut inox ferritik. Mund të përdoret në një sërë aplikimesh, si p.sh. mbajtëse ngarkesash, pajisje, këmbyes nxehtësie, rezervuarë uji të nxehtë, tubacione hidraulike, pajisje ngritëse dhe rrotulluese, helikë, boshte, guarnicione me plagë spirale, enë magazinimi, ngrohës uji, etj. Nëse keni ndonjë nevojave, ju lutemi na kontaktoni, Gnee është gjithmonë në shërbimin tuaj!

Produkt
2507 Bobina prej çeliku inox
Tipi
Spirale çeliku inox
standard
AISI, ASTM, JIS, SUS, GB
Prodhimi vjetor (ton)
80
Mostrat
I pranueshëm
Shërbimet

Çfarë është spiralja prej çeliku inox 2507?

Bobina prej çeliku inox 2507 i referohet mbështjelljes prej çeliku të pandryshkshëm të bërë nga çelik inox 2507, i njohur gjithashtu si SAF 2507. Ky çelik inox është një kombinim i çeliqeve inox austenitikë dhe ferritikë me nivele të larta të kromit, molibdenit dhe azotit. Për shkak të strukturës së dyfishtë, spiralja prej çeliku inox 2507 ka më shumë përparësi se llojet e tjera të çelikut inox. Përdoret zakonisht në naftë, gaz, përpunim kimik, prodhimin e pulpës dhe industri të tjera që kërkojnë rezistencë të lartë korrozioni dhe forcë mekanike.

2507-Sinox-Steel-Coil-1

Specifikimet e produktit

Gama e trashësisë 1.2mm-10mm
Diapazoni i gjerësisë 600mm-2000mm, ju lutemi referojuni produkteve me shirita për produkte të ngushta
Pesha maksimale e spirales 40MT
Diametri i brendshëm i spirales 508mm, 610mm
Trajtim sipërfaqësor NR.1, 1D, 2D, #1, trajtim sipërfaqësor me rrotullim të nxehtë, nxirje, pjekje dhe turshi, trajtim sipërfaqësor me rrotullim

Përbërje kimike

Element C Si Mn Cr Ni S P Mo Cu N
Përbërje kimike ≤0.03 ≤0.8 ≤2.0 24.0 26.0 ~ 6.0 8.0 ~ ≤0.02 ≤0.035 3.0 5.0 ~ <0.5 0.24 0.35 ~

Sjellja Mekanike

Sjellja Mekanike forca elastike Fuqia e fitimit Zgjatja (%) fortësi
vlerë > 795 MPa > 550 MPa >% 15 < HV310

2507 Spirale prej çeliku të pandryshkshëm të petëzuar në nxehtësi

2507 i petëzuar në nxehtësi spiral çelik inox është një material çelik inox i mbështjellë në temperaturë të lartë. E bërë nga çelik inox 2507 dupleks, një aliazh me forcë të lartë, rezistente ndaj korrozionit. Rrotullimi i nxehtë është një proces prodhimi në të cilin çeliku inox nxehet mbi temperaturën e tij të rikristalizimit, më pas kalohet nëpër një seri rrotullash për të zvogëluar trashësinë e tij dhe për të formuar mbështjellje. Përmirëson vetitë mekanike të çelikut inox, duke përfshirë forcën dhe qëndrueshmërinë.

2507-Sinox-Steel-Coil-2

Në procesin e petëzimit të nxehtë përdoren gjithashtu 201 pllaka çeliku inox, 430 pllaka me petëzimi të nxehtë, 304 tuba çeliku të petëzuar, etj. Gnee Steel është një furnizues me mbështjellje çeliku inox me cilësi të lartë, që shet lloje të ndryshme të produkteve prej çeliku inox, mirëpritur të na kontaktoni.

Dallimi midis spiralës prej çeliku inox 2507 dhe 2205

Të dy çelik inox 2507 dhe çelik inox 2205 janë materiale çeliku inox të dyfishtë me struktura të ngjashme, por ka ende disa dallime midis tyre, le ta zbulojmë së bashku.

2507-Sinox-Steel-Coil-3

Përbërësit kryesorë të çelikut inox 2507 përfshijnë kromin, nikelin, molibdenin dhe bakrin, dhe përbërja e tij kimike është më e lartë se ajo e çelikut inox 2205. Dhe në një mjedis me përmbajtje të lartë të joneve të klorurit ose kushte me temperaturë të lartë, rezistenca ndaj korrozionit të çelikut inox 2507 është më e mirë se ajo e çelikut inox 2205. Për më tepër, çeliku inox 2507 ka forcë dhe rezistencë ndaj konsumit më të lartë se çeliku inox 2205, kështu që çmimi i spirales prej çeliku inox 2507 është përgjithësisht më i lartë se ai i spirales prej çeliku inox 2205.

Cili material për të zgjedhur duhet të përcaktohet sipas mjedisit specifik të përdorimit dhe kërkesave për të balancuar performancën dhe koston e materialit. Zgjidhni Gnee, teknikët profesionistë do t'ju japin zgjidhjen më të mirë të produktit.

Avantazhet e mbështjelljes prej çeliku inox 2507

Struktura e veçantë e spirales inox 2507 i sjell asaj shumë përparësi:

Rezistencë e mirë ndaj korrozionit: spiralja prej çeliku inox 2507 ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe mund t'i rezistojë një sërë mjetesh korrozive, duke përfshirë acidet, alkalet, kripërat, etj. Në të njëjtën kohë, ajo mund t'i rezistojë çarjeve ndaj korrozionit të stresit dhe korrozionit ndërgranular dhe është i përshtatshëm për përdorim në mjedise të vështira.

Vetitë e shkëlqyera mekanike: Për shkak të strukturës dyfazore, mbështjelljet prej çeliku inox 2507 kanë forcë të lartë rendimenti, forcë në tërheqje dhe rezistencë ndaj goditjes dhe mund të ruajnë veti të mira mekanike në kushte të temperaturës së lartë dhe të ulët.

2507-Sinox-Steel-Coil-4

Performanca superiore e saldimit: mbështjelljet prej çeliku inox 2507 kanë performancë të mirë saldimi dhe mund të saldohen pa ndikuar në vetitë e materialit. Mund të përdoren metoda konvencionale të saldimit, si saldimi me hark, saldimi i mbrojtur me gaz inert etj.

Performancë e shkëlqyer e përpunimit: spiralja prej çeliku inox 2507 ka plasticitet të mirë dhe aftësi të farkëtimit, është e lehtë për t'u përpunuar në produkte të formave dhe madhësive të ndryshme dhe është e përshtatshme për teknika komplekse të përpunimit.

Bobina prej çeliku inox 2507 është një material me performancë të lartë me rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit, veti mekanike, saldim dhe përpunim të lehtë dhe është i përshtatshëm për fusha të ndryshme të vështira industriale dhe ndërtimore.

Fusha e aplikimit të spiralës prej çeliku inox 2507

Industria e naftës dhe gazit: Bobinat prej çeliku inox 2507 përdoren për prodhimin e pajisjeve për nxjerrjen, ruajtjen dhe transportin e naftës dhe gazit, si tubacionet, rezervuarët e magazinimit, valvulat, etj.

Industria Kimike: Bobinat prej çeliku inox 2507 mund t'i rezistojnë kushteve të vështira si acidi i fortë, alkali i fortë dhe temperatura e lartë, dhe përdoren gjerësisht në prodhimin e pajisjeve kimike, si reaktorët, shkëmbyesit e nxehtësisë, rezervuarët e magazinimit, kontejnerët, tubacionet, etj.

2507-Stainless Steel-Coil-Oil-and-Gas-Industry

Inxhinieria e Oqeanit: Për shkak të rezistencës së tij të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe karakteristikave të forta të larta, mbështjelljet prej çeliku inox 2507 përdoren gjerësisht në fushën e inxhinierisë së oqeanit, të tilla si prodhimi i platformave në det të hapur, tubacioneve nëndetëse, anijeve, impianteve të shkripëzimit të ujit të detit, pajisjeve të osmozës së kundërt me presion të lartë, etj.

Industria mjekësore: Spiralja prej çeliku inox 2507 ka biokompatibilitet të mirë dhe rezistencë ndaj korrozionit dhe përdoret gjerësisht në prodhimin e pajisjeve mjekësore, si instrumente kirurgjikale, implante, etj.

Fushat e Ndërtimit dhe Strukturës: Bobinat prej çeliku inox 2507 përdoren gjerësisht në fasadat e ndërtesave, çatitë, urat dhe strukturat e tjera, të cilat mund të ofrojnë jetë të gjatë shërbimi dhe një pamje të mirë.

Industria e letrës dhe fibrave: Rezistenca e lartë ndaj korrozionit dhe forca e lartë e mbështjelljeve prej çeliku inox 2507 mund të aplikohet në pajisje të ndryshme në procesin e prodhimit të letrës dhe fibrave, si gjeneratorët e avullit, rezervuarët e magazinimit, transportuesit, etj.

2507-Inox-Steel-Coil-Ocean-Inxhinieri

Përveç fushave të mësipërme, mbështjelljet prej çeliku inox 2507 përdoren gjithashtu gjerësisht në energji, prodhimin e automobilave, hapësirën ajrore dhe fusha të tjera. Përzgjedhja e materialeve duhet të bazohet në mjedisin dhe kërkesat specifike të përdorimit, ju lutemi mos ngurroni të na konsultoni për informacion më të detajuar.

2205 Prodhues, Furnizues dhe Eksportues i mbështjellësve prej çeliku inox

Gnee Steel Group është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

  • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
  • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
  • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.