Hyni në botën e mbështjelljes prej çeliku inox 304
 1. Fillimi » blog » Hyni në botën e mbështjelljes inox 304
Hyni në botën e mbështjelljes prej çeliku inox 304

Hyni në botën e mbështjelljes prej çeliku inox 304

Spiralja prej çeliku inox i referohet një materiali prej çeliku të pandryshkshëm i bërë në formë spirale për ruajtje dhe transport. Zakonisht përdoren në një gamë të gjerë industrish, duke përfshirë ndërtimin, automobilat dhe prodhimin, ato përdoren në një shumëllojshmëri të gjerë aplikimesh. Ai është i ndryshëm nga tubat prej çeliku të pandryshkshëm, pllakat prej çeliku të pandryshkshëm dhe materialet e tjera çeliku inoks në atë që është i lehtë për t'u transportuar dhe ruajtur. Tani le të ecim në spiralen e çelikut inox 304 dhe të mësojmë për veçoritë e saj unike!

Cilat janë 304 Bobina çeliku inox?

Çelik inox 304, i njohur gjithashtu si çelik inox 18-8, është një nga çeliku inox austenit më i përdorur. Bobina prej çeliku inox 304 është bërë nga çelik inox 304 pas pjekjes dhe turshi, e cila është magnetike e ulët dhe e lehtë për t'u formuar. , saldim i lehtë, produkte rrotullash rezistente ndaj temperaturës së lartë, është një nga materialet e domosdoshme në jetë.

I takon Bobina prej çeliku inox Seria 300, çelik inox i serisë 300 është një lloj çeliku inox austenitik, dhe elementët kryesorë të lidhjes përfshijnë kromin dhe nikelin. Ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit dhe mund t'i rezistojë sulmit të mediave oksiduese, acidike dhe alkaline.

Vëllezërit e motrat e 304 mbështjellës çeliku inoks janë 301 mbështjellje çeliku inox, 304 spiralja inox, 316 spiralja e çelikut inox, dhe 321 Bobina prej çeliku inox, të cilat kanë karakteristika të ngjashme duke ruajtur veçantinë e tyre.

304 Spirale prej çeliku të pandryshkshëm të petëzuar në nxehtësi

blog4-2

304 mbështjellje çeliku inox ndahen në mbështjellje austenite, ferrite, martensit, dyfazore (ferrit-austenit) mbështjellje çeliku inox me mbështjellje të ftohtë dhe mbështjellje çeliku inox të mbështjellë të nxehtë. Të mbështjellë të nxehtë spiral çelik inox është ngrohja e materialit metalik në temperaturë të lartë, dhe më pas shtypja e tij në formën dhe madhësinë e kërkuar përmes tavolinës së rrotullës, që zakonisht përpunohet në temperaturë të lartë për të marrë trashësinë dhe cilësinë e kërkuar të sipërfaqes.

304 mbështjellje çeliku inox me mbështjellje të nxehtë është një e zakonshme spiral çelik inox, i cili është bërë nga çelik inox 304 përmes rrotullimit të nxehtë. Sipërfaqja e mbështjelljeve të çelikut të pandryshkshëm të mbështjellë të nxehtë është zakonisht e zezë dhe kërkon trajtim të mëvonshëm të sipërfaqes për të përmirësuar pamjen dhe rezistencën ndaj korrozionit. Trajtimet e zakonshme të sipërfaqes përfshijnë turshi, lustrim, shtresë ngjitëse dhe galvanizim.

A është çelik inox 304 i cilësisë ushqimore?

blog4-3

Përdorimi i gjerë i produkteve inox është një revolucion në kuzhinë dhe 304 produkte çeliku inox mund të shihen kudo në kuzhinë. Të tilla si lavamanët dhe tavolinat prej çeliku inoks, legenët e lavamanëve prej çeliku të pandryshkshëm, kozmet e hollë prej çeliku inox, tasat prej çeliku inoks, lugët dhe pirunët prej çeliku inox, tiganët katrorë inox, etj. Shumë prej tyre janë bërë prej çeliku inox 304 dhe më të shtrenjtat ato janë bërë prej 316 çelik inox.

Në dispozitat e standardeve të vjetra kombëtare, çeliku 304 njihet drejtpërdrejt si çelik inox i cilësisë ushqimore. Më vonë, modeli nuk u rendit më në standardin kombëtar të ribotuar. Njerëzit nuk mund të gjykojnë më drejtpërdrejt se çfarë është kategoria e ushqimit nga modeli. Standardi i ri kombëtar i drejtohet treguesve fizikë dhe kimikë për të gjykuar nëse plotëson standardin nga reshjet e përbërësve metalikë. 304 ndahet gjithashtu në klasën ushqimore dhe klasën industriale. 430 çelik inox nuk është i barabartë me produktet e enëve të kuzhinës. Gjëja më e rëndësishme është t'i kushtoni vëmendje standardit të reshjeve metalike, në vend që thjesht të shikoni etiketën e materialit.

Cilat janë avantazhet e çelikut inox 304?

  1. Rezistencë e mirë ndaj korrozionit
  2. Rezistencë e shkëlqyer ndaj nxehtësisë
  3. Performancë e mirë përpunimi
  4. Forcë e lartë
  5. Pamje dhe dekorim i mirë

Spiralja prej çeliku inox 304 ka performancë të shkëlqyer dhe përdoret gjerësisht në shumë fusha aplikimi. Rezistenca e saj e mirë ndaj korrozionit, rezistenca ndaj nxehtësisë, forca e lartë dhe pamja e bukur e bëjnë spirale inox 304 materialin e zgjedhur në shumë industri.

Stoku i mbështjelljes prej çeliku inox

Kemi dy çelik i pandryshkshëm Fabrikat e prodhimit nën ombrellën tonë, duke u mbështetur në Angang Steel dhe kompani të tjera çeliku, ne jemi një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Rrafshnaltën Qendrore. Videoja e mëposhtme tregon fabrikën tonë dhe disa nga rezervat tona të spirales prej çeliku inox:

Për çfarë përdoren 304 mbështjellje inox?

Bobinat prej çeliku inox 304 përdoren në aplikime të ndryshme në industri të ndryshme për shkak të performancës së tyre të shkëlqyer. Skenarët e zakonshëm të aplikimit janë:

Fusha e aplikimit Shembuj specifikë të aplikimit
Pajisje Kuzhina Frigoriferë, furra, soba, pjatalarëse, lavamanë etj.
Industria e përpunimit të ushqimit makineri për përpunimin e ushqimit, depozita magazinimi dhe transportues.
industria automotive sistemet e shkarkimit, veshjet, zbukurimet dhe pjesët strukturore.
Industria e ndërtimit krijoni elemente strukturore, veçori dekorative, parmakë, fasada dhe më shumë.
Pajisje Mjekësore Farmaceutike instrumente kirurgjikale, implante mjekësore, pajisje laboratorike dhe pajisje farmaceutike.

Faktorët që ndikojnë në çmimin e mbështjelljes së çelikut 304

Kostoja e lëndës së parë

Përbërësit kryesorë të çelikut inox 304 janë lëndët e para si nikeli, kromi dhe hekuri, dhe e njëjta gjë vlen edhe për pllaka inox dhe tuba. Prandaj, çmimi i mbështjelljeve inox 304 do të ndikohet nga luhatjet e çmimeve të lëndëve të para si nikeli, kromi dhe hekuri.

Furnizimi dhe Kërkesa

Oferta dhe kërkesa për mbështjellje çeliku inox do të ndikojë në çmim. Nëse kërkesa tejkalon ofertën, çmimet mund të rriten, ndërsa oferta e tepërt mund të shkaktojë rënien e çmimeve.

blog4-4

Kostot e prodhimit

Kostot e prodhimit dhe prodhimit, duke përfshirë energjinë, punën dhe kostot operative, do të ndikojnë në çmimin përfundimtar të mbështjelljeve prej çeliku inox.

Kursi i Kembimit

Çelik inox është një mall i tregtuar globalisht, ndryshimet e kursit të këmbimit do të ndikojnë gjithashtu në çmimin e bobinave të inoksit dhe ndryshimet e kursit të këmbimit midis vendeve mund të ndikojnë në kostot e importit dhe eksportit të çelikut inox.

Tendencat e tregut dhe kushtet ekonomike

Tendencat e tregut, kushtet ekonomike dhe faktorët gjeopolitikë ndikojnë gjithashtu në çmimin e bobinave të inoksit.

Përveç mbështjelljeve prej çeliku inox, produktet tona në shitje përfshijnë tuba çeliku inox, Pllaka çeliku inox, Montimi i tubave prej çeliku inox, fletë metalike prej çeliku inox, profili inox dhe lëndë të tjera të papërpunuara çeliku inox. Nëse keni nevoja në këtë fushë, ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni, ne do t'ju ofrojmë këshillat më profesionale, produktet më të përshtatshme, shërbimin më të mirë dhe çmimin më të kënaqshëm!

Prodhuesi i mbështjelljes prej çeliku inox 304

La Gnee Steel Grupi është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains. Duke u mbështetur në shumë ndërmarrje hekuri dhe çeliku si Angang Steel, ne kemi një shumëllojshmëri të gjerë produktesh, duke përfshirë pllakat e ndërtimit të anijeve, pllakat e enëve nën presion, kuvertën e urave, etj. shërbimet. Duke bashkëpunuar me më shumë se 600 kompani në mbarë botën, kapaciteti vjetor i eksportit tejkalon 80,000 tonë metrikë. Zgjidhni Gnee Steel Group, ju zgjidhni një partner profesional dhe të besueshëm të zinxhirit të furnizimit të çelikut!

imazhet e kokës së autorit
Autori: Gnee Steel Gnee Steel është një ndërmarrje profesionale e zinxhirit të furnizimit, e angazhuar kryesisht në projektimin dhe përpunimin e pllakave të çelikut, spirales, profilit dhe peizazhit të jashtëm. Pas 15 vitesh zhvillimi, ajo është bërë një kompani udhëheqëse ndërkombëtare e zinxhirit të furnizimit të çelikut në Central Plains.

Gnee Steel-Gnee Steel Export Stainless Steel Company

 • Ekipi ynë i shërbimit ndaj klientit është këtu për t'ju ndihmuar 24/7.
 • Mostra falas, e personalizueshme, stok i madh
 • Çfarëdo që ju nevojitet, ne jemi këtu për ju.